Ecclestone: Šance na prodej formule 1 Murdochovi se blíží nule

Podle šéfa formule 1 Bernieho Ecclestona není zájem Murdochovy News Corp o formuli 1 reálný, takže je velmi nepravděpodobné, že by se stala novým majitelem soutěže místo CVC.
Ecclestone: Šance na prodej formule 1 Murdochovi se blíží nule

"Tu zprávu živí média," řekl Eccclestone pro Reuters. "Zdá se, že se někdo snaží zjistit, jestli by mohl vydělat peníze. Tihle lidé, kteří jsou do toho zapojeni, si najdou oběti a řeknou: ´Můžeme to realizovat, jsme si jistí, že to dokážeme.´ A nakonec jen vybírají poplatky."

Do Murdochova impéria navíc patří placené televizní kanály, zatímco zájmem formule 1 je vysílat na neplacených stanicích, aby měla co nejvíc diváků. To je podle Ecclestona klíčové. "Určitě, stoprocentně," řekl. Myslím, že se šance blíží nule, ale kdyby Murdoch koupil, určitě by musel vysílat na neplacených stanicích, jako je tomu teď."

Další článek: Budu závodit i příští rok, říká Schumacher

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.