Ecclestone: S pořadateli GP v New Jersey bychom se mohli soudit, chceme někoho jiného

Bernie Ecclestone už má dost Lea Hinderyho a jeho lidí, kteří podepsali smlouvu na závod formule 1 v New Jersey. Nedodržují podmínky, a proto by byla ideální výměna.
Ecclestone: S pořadateli GP v New Jersey bychom se mohli soudit, chceme někoho jiného

Grand Prix v New Jersey byla už dvakrát odsunuta, poprvé se měla jet letos, pak příští rok, ale teď má předběžný termín až v roce 2015.

"S New Jersey je úžasné, že ti lidé podepsali smlouvu," rozčiloval se Ecclestone v rozhovoru pro Autoweek. "Předpokládali byste, že věděli, co podepisují. Ten závazek neměli nikdy přijmout. Mohli bychom je zažalovat. Porušují smlouvu."

Hlavním problémem druhého amerického závodu jsou peníze. Hindery junior sice ze svých vlastních zdrojů použil 10 miliónů dolarů a dalších 10 miliónů si půjčil od formule 1, ale podle všechno by potřeboval dalších 100 miliónů, aby mohl projekt dokončit.

"Dali jsme jim peníze a nikdy jsme od nich nic neviděli," potvrdil Ecclestone. "Mohli bychom je zažalovat."

Závod v ulicích New Yorku, respektive New Jersey, je dlouhodobým snem Ecclestona, proto má ve vztahu k této Grand Prix trpělivost, kterou by jinde neměl. Doufá, že od Hinderyho převezme otěže někdo jiný.

"Udržel jsem to v chodu, protože by mohl přijít někdo jiný. Jsou tu dva nebo tři lidé, kteří mají zájem a zabývají se tím. Pokud někdo dnes přijde, může ho (závod) dostat."

"Potřebujeme jen někoho seriózního, kdo přijde a řekne, že se za to postaví, a uskuteční to. Hinderymu jsem dal moc volnosti. Chtěl jsem věřit, že to dokáže."

Další článek: Hamilton: Příští rok bude klíčové zvládání nespolehlivosti motorů

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.