Ecclestone: S pořadateli GP v New Jersey bychom se mohli soudit, chceme někoho jiného

Bernie Ecclestone už má dost Lea Hinderyho a jeho lidí, kteří podepsali smlouvu na závod formule 1 v New Jersey. Nedodržují podmínky, a proto by byla ideální výměna.
Ecclestone: S pořadateli GP v New Jersey bychom se mohli soudit, chceme někoho jiného

Grand Prix v New Jersey byla už dvakrát odsunuta, poprvé se měla jet letos, pak příští rok, ale teď má předběžný termín až v roce 2015.

"S New Jersey je úžasné, že ti lidé podepsali smlouvu," rozčiloval se Ecclestone v rozhovoru pro Autoweek. "Předpokládali byste, že věděli, co podepisují. Ten závazek neměli nikdy přijmout. Mohli bychom je zažalovat. Porušují smlouvu."

Hlavním problémem druhého amerického závodu jsou peníze. Hindery junior sice ze svých vlastních zdrojů použil 10 miliónů dolarů a dalších 10 miliónů si půjčil od formule 1, ale podle všechno by potřeboval dalších 100 miliónů, aby mohl projekt dokončit.

"Dali jsme jim peníze a nikdy jsme od nich nic neviděli," potvrdil Ecclestone. "Mohli bychom je zažalovat."

Závod v ulicích New Yorku, respektive New Jersey, je dlouhodobým snem Ecclestona, proto má ve vztahu k této Grand Prix trpělivost, kterou by jinde neměl. Doufá, že od Hinderyho převezme otěže někdo jiný.

"Udržel jsem to v chodu, protože by mohl přijít někdo jiný. Jsou tu dva nebo tři lidé, kteří mají zájem a zabývají se tím. Pokud někdo dnes přijde, může ho (závod) dostat."

"Potřebujeme jen někoho seriózního, kdo přijde a řekne, že se za to postaví, a uskuteční to. Hinderymu jsem dal moc volnosti. Chtěl jsem věřit, že to dokáže."

Další článek: Hamilton: Příští rok bude klíčové zvládání nespolehlivosti motorů

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10