Ecclestone: RRA byla mrtvá ještě dřív, než vznikla

Bernie Ecclestone si může mnout ruce, týmy se znovu pohádaly a jejich jednota se zdá být nenapravitelně narušená. Šéf formule 1 říká, že to očekával.
Ecclestone: RRA byla mrtvá ještě dřív, než vznikla

Ecclestone neměl Asociaci týmů formule 1 nikdy v lásce, vždy říkal, že je zbytečná. Týmy by se podle něj měly soustředit jen na závodění. Trnem v oku mu byla FOTA především proto, že vyjednávací pozice stájí byla v tomto uskupení silnější, což pro šéfa formule 1 není žádoucí zejména s ohledem na vyjednávání o nové Concordské dohodě, v jejímž rámci budou chtít všichni víc peněz.

Možná osudová rána zasáhla asociaci, když minulý týden Red Bull Racing a Ferrari oznámily, že ji opouštějí. Je to považováno za začátek jejího konce. "Myslely si (Ferrari a Red Bull), že nedělá (FOTA) to, co by měla," komentoval Ecclestone pro Financial Times. "Pro tyto lidi, kteří spolu vzájemně soutěží, je těžké se dohodnou na něčem, co omezí jejich možnosti vyhrávat."

Jádrem sporu mezi týmy je Dohoda o omezení zdrojů (RRA), která určuje výdajové stropy v několika oblastech. Týmy se nedokáží dohodnout, jak RRA upravit a jak nastavit její kontroly.

"Myslím, že byla mrtvá ještě dřív, než vznikla," komentoval RRA Ecclestone. "Je pro ně (týmy) těžké odhalovat, co dělají. Vznikaly z toho ty nesmysly: ´Ó, oni podvádějí, protože utratili víc, než měli.´"

Současná Concordská dohoda vyprší na konci příštího roku, takže Ecclestona, týmy a FIA čekají náročná jednání. Šéf formule 1 dodal, že se přes potíže FOTA bude s týmy snažit jednat kolektivně a neuzavírat dohody jednotlivě.

Další článek: Vettel se musí osvědčit ještě ve špatném autě, míní Alonso