Ecclestone: Rakousko se posune, New Jersey ještě má šanci

Bernie Ecclestone krátce pohovořil o dvou nových závodech, které mají příští rok rozšířit kalendář Grand Prix formule 1.
Ecclestone: Rakousko se posune, New Jersey ještě má šanci

Rakouská Grand Prix je potvrzená už delší dobu, ale podle šéfa formule 1 už neplatí původní datum 6. června, které Red Bull oznámil.

"To datum jsme změnili. Bude v kalendáři," řekl Ecclestone v rozhovoru s Adamem Cooperem, aniž by poskytl podrobnosti.

Posun se týká také New Jersey. "Budeme si s tím dělat starosti, až k tomu dojde. Ale nikdy nebyl v plánu červen. Uvidíme. Závod ve Watkins Glen jsme mívali v říjnu."

Šéf formule 1 skutečně připustil, že New Jersey dává ještě šanci, i když v Belgii oznámil, že je konec.

"Mají smlouvu. Pokud smlouvě vyhoví, chceme tam být. Pokud za mnou přijdou příští týden a ukáží mi, že jakýmkoliv způsobem vyhověli podmínkám, bude to v pořádku. Musí dokončit okruh a musí zaplatit, musí vyhovět našim podmínkám."

Ecclestone dlouhodobě touží po závodě s newyorskými mrakodrapy na pozadí, a to se nezměnilo, proto o New Jersey pořád stojí.

"Ano, samozřejmě. Přešlapovali jsme a čekali dost dlouho. Udělali jsme dost kompromisů. Poslali jsme jim 10 miliónů, aby zaplatili některé své dluhy a udrželi otevřené dveře, takže to bereme celkem vážně."

Další článek: Snažil jsem se jen popíchnout Whitmarshe, vysvětluje Button

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.