Ecclestone provokuje: do zatáček by dal zdi a Alonsa svezl sanitkou

Bernie Ecclestone opět nezklamal. Přišel s několika nápady na vylepšení show.
Ecclestone provokuje: do zatáček by dal zdi a Alonsa svezl sanitkou

„Za starých časů přišli lidé za závod s tím, že se tam může někdo zabít,“ cituje Ecclestona Reuters.

„V současné době vědí, že když přijdou na závod, tak se nikdo nezabije, což je dobré.“

Ecclestonovi ale vadí, že jezdci běžně opouštějí trať, aniž by za to byli nějak potrestání – a tím rozhodně nemyslí penalizaci.

„Každý mě kritizoval, když jsem chtěl na okraj trati v zatáčkách umístit 40 cm vysoké zdi. Pořád se říká, že by neměli opouštět trať. Garantuji, že takhle by to nedělali.“

Sanitky a show

Určitě si pamatujete na obrovskou nehodu Fernanda Alonsa v Austrálii. Alonso sice v dalším závodě dostal od FIA kvůli zraněním stopku, ale z převráceného vraku svého vozu se dostal sám. Tehdy řekl, že se snažil vylézt co nejrychleji už jen proto, že se na závody divá jeho matka. Podle Ecclestona je to špatně.

Alonso chtěl být po nehodě rychle z vozu kvůli matce

Alonso chtěl být po nehodě rychle z vozu kvůli matce

„Co se stalo Fernandovi v Austrálii... nemysleli byste si, že potom odejde po svých. Pokud se něco takového stane, měli by být hned okolo velké plachty a přijet ambulance...a odvést ho pryč. Odjel by do nemocnice a později by se oznámilo, že je díky Bohu v pořádku. Trochu toho showbyznysu. Lidem se to líbí.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (28) Další článek: Souboj s Magnussenem je po Hülkenbergově podpisu intenzivnější, říká Palmer
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.