Je to svým způsobem zlom, protože doposud Ecclestone všechna jména odmítal a nebyl ochotný komukoliv předat vedení formule 1. Teď dal první doporučení.
"Christian (Horner) by byl ideální," řekl. "Byl bych rád, kdybych ho vedl za ruku. Mohli bychom mít přechodné období. Je zapotřebí někoho, kdo tento sport zná."
Horner má ze všech šéfů týmů k Ecclestonovi nejblíž, dokonce mu byl jako svědek na svatbě. O svém možném přestupu do vedení formule 1 se ale doposud vyjadřoval spíš odmítavě.
Ecclestonovi byla dříve předkládána různá jména z byznysu mimo formuli 1, ale pravidelně je shazoval ze stolu a nehodlá na tom nic měnit.
"Pokud by přišel někdo zvenku, nějaký korporátní typ, nemyslím, že bych s ním mohl pracovat. Netrvalo by to ani pět minut," dodal.