Ecclestone: Poslední dobou Hamilton není nohama na zemi

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se vyjádřil kriticky k chování Lewise Hamiltona, po rozchodu s McLarenem je až moc divoký.
Ecclestone: Poslední dobou Hamilton není nohama na zemi

Mezi Ecclestonem a Hamiltonem to zaskřípalo už během víkendu v Malajsii, když šéf formule 1 prohlásil, že Hamilton toužil přestoupit do Red Bullu a před Mercedesem obracel oči v sloup. Britský jezdec to popřel a vyjádřil rozpaky nad Ecclestonovým počínáním.

"Já jsem velký fanoušek Lewise Hamiltona," ujišťoval Ecclestone v rozhovoru pro Sportsvibe. "Ale myslím, že touhle dobou už chtěl mít dva nebo tři tituly. Nevím, jak se mu bude letos dařit s Mercedesem, i když Malajsie byla dobrým začátkem. Ale letos pro něj může být těžké vyhrát druhý titul s Mercedesem, když jsou Red Bull a Ferrari silné."

Ovšem za život mimo závodní okruhy si Hamilton vysloužil od šéfa formule 1 kritiku.

"Lewise mám rád, ale nezdá se, že by poslední dobou byl nohama na zemi. Lidé si myslí, že je arogantní, což není, ale tak je vnímán a vinu za to dávat může jen sobě. Ta Pussycat (Nicole Scherzinger) mu v tom asi moc nepomohla, ale ani skutečnost, že ho Ron Dennis u McLarenu moc chránil."

"Byl k němu velmi dobrý, ale když Ron přestal vést tým formule 1, Lewis byl jako dospívající syn rebel, který chce odejít z domova. Ron a Lewis měli velmi dobrý vztah, ale když skončil, okovy se uvolnily a Lewisovo chování se změnilo. Chtěl opustit svoji rodinu, ale neměl moc možností."

"Měl si počkat a jít do Red Bull, kam letos nemohl kvůli Marku Webberovi. Do Ferrari nepůjde, protože si myslím, že by Fernando nebyl moc nadšený. U McLarenu spolu nevycházeli, že? Tak šel do Mercedesu, u kterého si budeme muset počkat a uvidíme."

Ecclestone se nestaví pozitivně ani k Hamiltonovu plánu postavit si své vlastní muzeum. Pilot Mercedesu by v něm chtěl vystavovat své poháry, helmy, vozy a další závodní vybavení.

"Je trochu moc mladý na to, aby začal přemýšlet o takových věcech. Je třeba si počkat, až dokážete trochu víc, než zaznamenáte svoji historii ve formuli 1 tímto způsobem," dodal.

Další článek: Webberovi se dostalo podpory od spolumajitele Red Bullu Mateschitze

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00