Ecclestone popsal svůj plán zákaznických vozů

Systém konstruktér – zákaznický tým? Ne, Bernie Ecclestone to myslí trochu jinak. Jeho návrh ale menší týmy odmítly.
Ecclestone popsal svůj plán zákaznických vozů

Ecclestonův plán byl takový, že by zde existovalo několik týmů, které by dostaly jednotné šasi a také stejný motor od jednoho z výrobců. Šasi by mělo stát 15 milionů dolarů. 

Proti podobnému plánu existují dvě námitky: existovaly by zde fakticky dvě série. Kaltenbornová ze Sauberu pak namítla, že by podobný tým, který nemá šanci nikdy získat pódium, nikdo nesponzoroval.

„A co myslíte, že máme teď?“ ptá se Ecclestone, jehož slova přináší Autosport.

„Místo toho, aby tu pobíhali a hledali jezdce, který má peníze, by mohli hledat talentovaného jezdce a posadit ho do vozu. Měli bychom více nových jezdců s větším talentem.“

A sponzor? „Kdybych byl jedním z předních týmů, tak bych nebyl rád, protože bych věděl, že jeden z těch ostatních týmů by snadno získal sponzora, neboť by byl v pozici, kdy by si účtoval méně peněz a stále by byl dobrý, aby se dostal do televize.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Velká cena Monaka od 50. let po dnešek

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.