Ecclestone: Pokud Bahrajnci závod sami neodvolají, Grand Prix bude

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone trvá na tom, že je v Bahrajnu vše v pořádku. Nevidí proto důvod rušit závod. Rozhodnutí v každém případě nechává na bahrajnské vládě.
Ecclestone: Pokud Bahrajnci závod sami neodvolají, Grand Prix bude

Ecclestone bude zítra v Číně jednat s týmy, ale odmítl, že by Bahrajn měl být jedním z témat. "Závod je v kalendáři. Pokud ho nestáhne národní sportovní orgán té země, pojedeme tam," řekl. "Nevidím rozdíl mezi tímto místem (Čínou) a Bahrajnem. Je to stejné. Je to jen další závod v kalendáři."

A i když bahrajnské opoziční skupiny jasně řekly, že formuli 1 považují za symbol vládnoucího režimu, Ecclestone se domnívá, že nikdo proti Grand Prix nic nemá. Proto ani nevidí možné bezpečnostní hrozby.

"Nemyslím, že by lidé v Bahrajnu měli něco proti členům týmů formule 1 nebo novinářům. Bylo mi řečeno, že je tam vše v normálu. Já jsem tam nebyl. Byl tam jeden člověk od Lotusu a řekl, že je všechno perfektní." Ecclestone dodal, že se formule 1 nebude míchat do politiky, proto do Bahrajnu přijede.

Důvod k odvolání závodu nevidí ani FIA. Její prezident Jean Todt by měl do Šanghaje dorazit v sobotu. Federaci se od bahrajnských pořadatelů znovu dostalo ujištění, že je vše připraveno na závod. Střety demonstrantů s policií jsou údajně jen "izolovanými incidenty" a dokumentování protestů na sociálních sítí prý není vhodné přikládat příliš velký význam.

A to vše ve chvíli, kdy ve světle eskalujících násilností vyslovila své znepokojení ze situace v Bahrajnu vláda USA. Američané rovněž vyzvali obě strany, tedy vládu a opozici, aby se zdržely násilného jednání.

Další článek: Hamilton ztratí na startovním roštu v Šanghaji pět míst