Ecclestone: Pirelli nepochybilo, ale Mercedes mohl říct ne

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se domnívá, že si za problémy s testem Pirelli může Mercedes sám. Vyhovět žádosti dodavatele pneumatik nemusel.
Ecclestone: Pirelli nepochybilo, ale Mercedes mohl říct ne

Stejně jako například Red Bull neviní Ecclestone v kauze testu Pirelli. "Počkejte si na tribunál, ten má všechna fakta," řekl v rozhovoru s Adamem Cooperem. "Když mi nabídnete kradené věci, je na mně, jestli je chci přijmout nebo ne. Nikdo mi nebude říkat, co mám dělat. Já bych měl vědět, co mám dělat."

"Pirelli samozřejmě udělalo správnou věc. Nemohli se dostat z problémů s pneumatikami. Kdyby tu byly řádné testy, což by být měly, neměli by tento problém. Je to jen kvůli absenci řádného testování, že mají tento problém. Protože si lidé stěžovali, zřejmým řešením bylo testování. A oni si o něj řekli."

Testy s letošním vozem však pravidla zakazují a týmy o tom v souvislosti s Pirelli přímo diskutovaly. Mercedes proto měl odmítnout. Ecclestone dodává, že Pirelli nehájí kvůli dalšímu působení ve formuli 1.

"Je mi to jedno, pro mě to není žádný rozdíl. Víte, co je správné, to je správné. Svobodné děvče má právo říct ne. A je třeba uznat, že Mercedes v takové pozici byl."

Ať už kauza testu dopadne jakkoliv, šéf formule 1 pochybuje, že by Pirelli někdo nahradil, jak se například spekuluje o Michelinu. "Nevím, netuším. S nikým jsem nemluvil. Máme dlouhodobou smlouvu s Pirelli, stejně jako FIA. A myslím, že většina týmů ji také má, uzavřeli smlouvu se všemi týmy, se kterými chtěli."

Další článek: New Jersey ujišťuje o své připravenosti, ale pochybnosti přetrvávají

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.