Ecclestone: Pirelli nepochybilo, ale Mercedes mohl říct ne

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se domnívá, že si za problémy s testem Pirelli může Mercedes sám. Vyhovět žádosti dodavatele pneumatik nemusel.
Ecclestone: Pirelli nepochybilo, ale Mercedes mohl říct ne

Stejně jako například Red Bull neviní Ecclestone v kauze testu Pirelli. "Počkejte si na tribunál, ten má všechna fakta," řekl v rozhovoru s Adamem Cooperem. "Když mi nabídnete kradené věci, je na mně, jestli je chci přijmout nebo ne. Nikdo mi nebude říkat, co mám dělat. Já bych měl vědět, co mám dělat."

"Pirelli samozřejmě udělalo správnou věc. Nemohli se dostat z problémů s pneumatikami. Kdyby tu byly řádné testy, což by být měly, neměli by tento problém. Je to jen kvůli absenci řádného testování, že mají tento problém. Protože si lidé stěžovali, zřejmým řešením bylo testování. A oni si o něj řekli."

Testy s letošním vozem však pravidla zakazují a týmy o tom v souvislosti s Pirelli přímo diskutovaly. Mercedes proto měl odmítnout. Ecclestone dodává, že Pirelli nehájí kvůli dalšímu působení ve formuli 1.

"Je mi to jedno, pro mě to není žádný rozdíl. Víte, co je správné, to je správné. Svobodné děvče má právo říct ne. A je třeba uznat, že Mercedes v takové pozici byl."

Ať už kauza testu dopadne jakkoliv, šéf formule 1 pochybuje, že by Pirelli někdo nahradil, jak se například spekuluje o Michelinu. "Nevím, netuším. S nikým jsem nemluvil. Máme dlouhodobou smlouvu s Pirelli, stejně jako FIA. A myslím, že většina týmů ji také má, uzavřeli smlouvu se všemi týmy, se kterými chtěli."

Další článek: New Jersey ujišťuje o své připravenosti, ale pochybnosti přetrvávají

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon