Ecclestone opět mluví o alternativních motorech

Bernie Ecclestone opět nadhodil téma alternativních motorů. To je nyní zmrazené poté, co se výrobci dohodli na snížení ceny pohonných jednotek. Podrobnosti mají dořešit do konce dubna.
Ecclestone opět mluví o alternativních motorech

Výrobci se sice dohodli na ceně 12 milionů euro, ale podle některých informací budou muset zákaznici nakonec zaplatit více mimo jiné za palivo.

„Navrhl jsem, že budeme spolupracovat s výrobci na výrobě pohonné jednotky se stejným výkonem, jako mají současné pohonné jednotky“, uvedl Ecclestone pro Sky Sports.

Ecclestone říká, že by pohonná jednotka stála 7 milionů liber a ne 26 nebo 28 jako dnes. „Doufejme, že by to pro ně byla velká pomoc a určitě bychom zastavili situaci, kdy někteří mají horší motor. Takže doufám, že se tak stane.“

Otmar Szafnauer z Force Indie by prý uvítal levnější motory, ale varoval před situací, kdy budou v F1 dva druhy pohonných jednotek. 

Motory nakonec (ne)budou stát 12 milionů  

Motory nakonec (ne)budou stát 12 milionů  

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Gascoyne o formě McLarenu: Alonso si není moc jistý

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna