Ecclestone opět mluví o alternativních motorech

Bernie Ecclestone opět nadhodil téma alternativních motorů. To je nyní zmrazené poté, co se výrobci dohodli na snížení ceny pohonných jednotek. Podrobnosti mají dořešit do konce dubna.
Ecclestone opět mluví o alternativních motorech

Výrobci se sice dohodli na ceně 12 milionů euro, ale podle některých informací budou muset zákaznici nakonec zaplatit více mimo jiné za palivo.

„Navrhl jsem, že budeme spolupracovat s výrobci na výrobě pohonné jednotky se stejným výkonem, jako mají současné pohonné jednotky“, uvedl Ecclestone pro Sky Sports.

Ecclestone říká, že by pohonná jednotka stála 7 milionů liber a ne 26 nebo 28 jako dnes. „Doufejme, že by to pro ně byla velká pomoc a určitě bychom zastavili situaci, kdy někteří mají horší motor. Takže doufám, že se tak stane.“

Otmar Szafnauer z Force Indie by prý uvítal levnější motory, ale varoval před situací, kdy budou v F1 dva druhy pohonných jednotek. 

Motory nakonec (ne)budou stát 12 milionů  

Motory nakonec (ne)budou stát 12 milionů  

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Gascoyne o formě McLarenu: Alonso si není moc jistý

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.