Ecclestone odmítá snahu FIA o dodržování pravidel při schvalování okruhů

Problémy s korejskou Grand Prix přiměly FIA k úvaze nad pravidly. Chce, aby devadesátidenní lhůta pro konečnou inspekci nové tratě byla povinná. Podle Bernieho Ecclestona je to ale nesmysl.
Ecclestone odmítá snahu FIA o dodržování pravidel při schvalování okruhů

Mezinárodní sportovní kodex uvádí ve své příloze O, že okruh formule 1 musí projít homologací alespoň 90 dní před konáním závodu. V případě korejského Jeongamu ale došlo kvůli zpoždění stavebních prací k několika odkladům a Charlie Whiting uskutečnil za FIA konečnou inspekci teprve 10 dní před samotnou Grand Prix.

Ačkoliv Jeongam dostal zelenou, mnoho věcí dodělávali Korejci na poslední chvíli a objevilo se několik drobných komplikací. Prezident senátu FIA Nick Craw prozradil, že federace proto zváží změnu pravidel, která by udělala ze závěrečné inspekce v devadesátidenním předstihu před závodem jasnou povinnost. Kdyby byla pravidla takto nastavena už letos, pro Korejce by to znamenalo zrušení letošního závodu, ale v rámci sankce také toho v roce 2011.

"Až bude mít na starost závody Nick Craw, může si dělat, co chce," reagoval Ecclestone pro Reuters. "Do té doby je jen členem FIA. Problém je ten, že v polovině případů lidé nevědí, co dělají a o čem mluví. Neorganizují žádné závody, to děláme my. Jinak bychom pořád byli v Zandvoortu."

Diskuze (23) Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s ohlédnutím za Grand Prix Koreje
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10