Ecclestone odmítá snahu FIA o dodržování pravidel při schvalování okruhů

Problémy s korejskou Grand Prix přiměly FIA k úvaze nad pravidly. Chce, aby devadesátidenní lhůta pro konečnou inspekci nové tratě byla povinná. Podle Bernieho Ecclestona je to ale nesmysl.
Ecclestone odmítá snahu FIA o dodržování pravidel při schvalování okruhů

Mezinárodní sportovní kodex uvádí ve své příloze O, že okruh formule 1 musí projít homologací alespoň 90 dní před konáním závodu. V případě korejského Jeongamu ale došlo kvůli zpoždění stavebních prací k několika odkladům a Charlie Whiting uskutečnil za FIA konečnou inspekci teprve 10 dní před samotnou Grand Prix.

Ačkoliv Jeongam dostal zelenou, mnoho věcí dodělávali Korejci na poslední chvíli a objevilo se několik drobných komplikací. Prezident senátu FIA Nick Craw prozradil, že federace proto zváží změnu pravidel, která by udělala ze závěrečné inspekce v devadesátidenním předstihu před závodem jasnou povinnost. Kdyby byla pravidla takto nastavena už letos, pro Korejce by to znamenalo zrušení letošního závodu, ale v rámci sankce také toho v roce 2011.

"Až bude mít na starost závody Nick Craw, může si dělat, co chce," reagoval Ecclestone pro Reuters. "Do té doby je jen členem FIA. Problém je ten, že v polovině případů lidé nevědí, co dělají a o čem mluví. Neorganizují žádné závody, to děláme my. Jinak bychom pořád byli v Zandvoortu."

Diskuze (23) Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s ohlédnutím za Grand Prix Koreje
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.