Ecclestone očekává dominanci Mercedesu, ten se bojí Red Bullu

Bernie Ecclestone si myslí, že Mercedes může dominovat klidně i tři roky. Za favorita se považuje i Mercedes, který ale vnímá hrozbu ze strany Red Bullu.
Ecclestone očekává dominanci Mercedesu, ten se bojí Red Bullu

„Mercedes udělal s touto pohonnou jednotkou dobrou práci a všechny nechal za sebou. Nedokážu si představit, že je rychle doženou,“ řekl Ecclestone pro Sky Sports. Podle jeho názoru může dominance Mercedesu trvat i tři roky.

Ecclestone letos favorizuje Hamiltona. „Ať už je (můj favorit na titul) nebo není, myslím, že letos vyhraje.“

Niki Lauda mezi tím analyzuje soupeře. „(Red Bull) tam bude, ale je otázkou, jak daleko se dostanou,“ řekl Lauda pro Autosport. „O Ferrari máme teď jen málo informací, McLaren-Honda bude mít těžký rok.“

V prosinci FIA oznámila, že výrobci budou moci vyvíjet motory i v průběhu sezóny. Pro soupeře Mercedesu to může být příležitost, ale zlepšit se mohou nakonec i úřadující šampioni. „Mercedes AMG je samozřejmě ve výborné pozici, ale chceme zlepšit všechno, stejně jako ostatní. V Brackley a Brixworthu jsou všichni samozřejmě zaneprázdnění, ale vše jde podle plánu.“

V letošním roce došlo ke změnám v testování. Kvůli úsporám se všechny předsezónní testy odjedou ve Španělsku. Ty sezónní pak byly zredukovány na dvojici dvoudenních testů. Laudovi se to nelíbí. „To, co nechápu, že budeme mít zase tři testy ve Španělsku a nic v oblasti Perského zálivu, kde je kvůli teplotám mnohem lepší příprava na Melbourne.“

Další článek: S McLarenem jako první vyjede Alonso

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10