Ecclestone: O volné místo v kalendáři mají zájem Francouzi a Portugalci

Bernie Ecclestone naznačil, že letos nemusí být jen 19 závodů. Ačkoliv se s Tureckem nedohodl, má další zájemce o pořádání 20. Grand Prix.
Ecclestone: O volné místo v kalendáři mají zájem Francouzi a Portugalci

Ecclestone chtěl odstoupivší New Jersey nahradit Tureckem, ale jednání ztroskotala v otázce financí, protože turecká vláda odmítla přispět.

Šéf formule 1 prohlašoval, že buď se dohodne s Tureckem, nebo bude letos jen 19 závodů. Pak ale připustil, že kalendář nemusí být uzavřený ani na začátku sezóny.

A nyní v rozhovoru pro Salzburger Nachrichten naznačil ochotu jednat. "Upřímně řečeno nevím," odpověděl na otázku, co bude s dvacátým závodem. "O to volné místo (21. 7.) mají zájem ve Francii a teď také Portugalsko s novým okruhem Algarve (na obrázku)."

Když mu ale byl v další otázce nabídnut rakouský Red Bull Ring, řekl: "Všichni jsme tu rádi. Ale v Evropě máme moc závodů."

Druhým otazníkem v kalendáři je Grand Prix Německa, u které stále není jasné, jestli se pojede na Nürburgringu nebo v Hockenheimu. "Co se týče německé Grand Prix, je to stále otevřené," oznámil šéf formule 1.

Diskuze (26) Další článek: Test Roberta Kubici v DTM