Ecclestone: O volné místo v kalendáři mají zájem Francouzi a Portugalci

Bernie Ecclestone naznačil, že letos nemusí být jen 19 závodů. Ačkoliv se s Tureckem nedohodl, má další zájemce o pořádání 20. Grand Prix.
Ecclestone: O volné místo v kalendáři mají zájem Francouzi a Portugalci

Ecclestone chtěl odstoupivší New Jersey nahradit Tureckem, ale jednání ztroskotala v otázce financí, protože turecká vláda odmítla přispět.

Šéf formule 1 prohlašoval, že buď se dohodne s Tureckem, nebo bude letos jen 19 závodů. Pak ale připustil, že kalendář nemusí být uzavřený ani na začátku sezóny.

A nyní v rozhovoru pro Salzburger Nachrichten naznačil ochotu jednat. "Upřímně řečeno nevím," odpověděl na otázku, co bude s dvacátým závodem. "O to volné místo (21. 7.) mají zájem ve Francii a teď také Portugalsko s novým okruhem Algarve (na obrázku)."

Když mu ale byl v další otázce nabídnut rakouský Red Bull Ring, řekl: "Všichni jsme tu rádi. Ale v Evropě máme moc závodů."

Druhým otazníkem v kalendáři je Grand Prix Německa, u které stále není jasné, jestli se pojede na Nürburgringu nebo v Hockenheimu. "Co se týče německé Grand Prix, je to stále otevřené," oznámil šéf formule 1.

Další článek: Test Roberta Kubici v DTM

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.