Ecclestone o svém přepadení: Kopli mě do hlavy a upadl jsem do bezvědomí

Přepadení Bernieho Ecclestona bylo tak rychlé, že šéf formule 1 nestihl jakkoliv reagovat. Nedostal šanci své věci odevzdat dobrovolně, bez řečí skončil na zemi.
Ecclestone o svém přepadení: Kopli mě do hlavy a upadl jsem do bezvědomí

Ecclestone se stal obětí loupežného přepadení ve středu večer v Londýně, když se vracel domů se svojí přítelkyní Fabianou Flosiovou. "Jel jsem jako vždy a právě jsme vystoupili z auta, když se ti lidé na mě vrhli," popisoval šéf formule 1 pro Daily Express.

"Nic mi neřekli, jen zaútočili, takže jsem ani neměl čas se bát nebo nějak reagovat. Když jsem byl na zemi, slyšel jsem Fabianu, jak volá o pomoc. Dostal jsem jeden nebo dva kopance do hlavy a upadl do bezvědomí. Když jsem přišel k sobě, všude kolem byla krev z mé hlavy, ale měl jsem štěstí. Bylo jim jedno, jestli mi poraní oči nebo hlavu, když do mě kopali."

Ecclestone přiznal, že kdyby dostali šanci, odevzdali by on i jeho přítelkyně všechny cennosti dobrovolně. Ale útočníci je rovnou napadli. "Bylo to naprosto stupidní a nevyprovokované. Kdyby se mi postavili a řekli si o všechno, co máme, dal bych jim vše ze svých kapes, peněženku, cokoliv," řekl. 

"Fabiana jim mohla během pár sekund sundat náušnice, ale oni jí je strhli. Vzali nám hodinky a pár dalších věcí, ale já nikdy s sebou nenosím moc peněz nebo drahé klenoty. Dokážu pochopit, když někdo vyloupí banku nebo krám, kde ví, že přijde k něčemu cennému, ale ode mě toho moc nezískali. Většina toho, co měla Fabiana, byly osobní věci z Brazílie a neměly moc cenu."

Ecclestone se hned ve čtvrtek vrátil do práce, i když si musel podlitiny maskovat slunečními brýlemi, jak je vidět na tomto obrázku. "Cítím to, trochu to bolí, byl to slušný výprask. Kdybych měl svoje hodinky Tag Heuer (bývalý sponzor F1), asi by se ani neobtěžovali," vtipkoval. "Viděl jsem, že se uváděla suma 200 tisíc liber, ale to je blbost. Z toho, co nám vzali, toho mít moc nebudou."

I když je Ecclestone po celém světě známý jako miliardář a nebylo to jeho první přepadení, odmítá mít vlastní ochranku. "Mám trochu peněz, ale necítím se jako terč. Radši důvěřuji policii, je skvělá, ale teď má v Londýně trochu práce se studenty, kteří potřebují víc peněz," uzavřel.

Diskuze (38) Další článek: Ricciardo si v roli třetího jezdce Toro Rosso zajezdí v trénincích
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
14:13 | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.
23. května | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
23. května | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10