Ecclestone o svém přepadení: Kopli mě do hlavy a upadl jsem do bezvědomí

Přepadení Bernieho Ecclestona bylo tak rychlé, že šéf formule 1 nestihl jakkoliv reagovat. Nedostal šanci své věci odevzdat dobrovolně, bez řečí skončil na zemi.
Ecclestone o svém přepadení: Kopli mě do hlavy a upadl jsem do bezvědomí

Ecclestone se stal obětí loupežného přepadení ve středu večer v Londýně, když se vracel domů se svojí přítelkyní Fabianou Flosiovou. "Jel jsem jako vždy a právě jsme vystoupili z auta, když se ti lidé na mě vrhli," popisoval šéf formule 1 pro Daily Express.

"Nic mi neřekli, jen zaútočili, takže jsem ani neměl čas se bát nebo nějak reagovat. Když jsem byl na zemi, slyšel jsem Fabianu, jak volá o pomoc. Dostal jsem jeden nebo dva kopance do hlavy a upadl do bezvědomí. Když jsem přišel k sobě, všude kolem byla krev z mé hlavy, ale měl jsem štěstí. Bylo jim jedno, jestli mi poraní oči nebo hlavu, když do mě kopali."

Ecclestone přiznal, že kdyby dostali šanci, odevzdali by on i jeho přítelkyně všechny cennosti dobrovolně. Ale útočníci je rovnou napadli. "Bylo to naprosto stupidní a nevyprovokované. Kdyby se mi postavili a řekli si o všechno, co máme, dal bych jim vše ze svých kapes, peněženku, cokoliv," řekl. 

"Fabiana jim mohla během pár sekund sundat náušnice, ale oni jí je strhli. Vzali nám hodinky a pár dalších věcí, ale já nikdy s sebou nenosím moc peněz nebo drahé klenoty. Dokážu pochopit, když někdo vyloupí banku nebo krám, kde ví, že přijde k něčemu cennému, ale ode mě toho moc nezískali. Většina toho, co měla Fabiana, byly osobní věci z Brazílie a neměly moc cenu."

Ecclestone se hned ve čtvrtek vrátil do práce, i když si musel podlitiny maskovat slunečními brýlemi, jak je vidět na tomto obrázku. "Cítím to, trochu to bolí, byl to slušný výprask. Kdybych měl svoje hodinky Tag Heuer (bývalý sponzor F1), asi by se ani neobtěžovali," vtipkoval. "Viděl jsem, že se uváděla suma 200 tisíc liber, ale to je blbost. Z toho, co nám vzali, toho mít moc nebudou."

I když je Ecclestone po celém světě známý jako miliardář a nebylo to jeho první přepadení, odmítá mít vlastní ochranku. "Mám trochu peněz, ale necítím se jako terč. Radši důvěřuji policii, je skvělá, ale teď má v Londýně trochu práce se studenty, kteří potřebují víc peněz," uzavřel.

Další článek: Ricciardo si v roli třetího jezdce Toro Rosso zajezdí v trénincích

21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.
19:23 | Pamatujete na Vitalije Petrova? Vrací se do formule 1... jako steward pro GP Portugalska.
18:44 | Podle BBC měl koronavirus také otec Lance Strolla Lawrence. Už je ale v pořádku a negativní.
17:12 | Szafnauer uvedl, že tým na Nürburgringu konzultoval situaci s lékařem, podle kterého test na koronavirus nebyl nutný, protože příznaky tomu nenasvědčovaly. Pár hodin po příletu domů měl Stroll test pozitivní.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10