Ecclestone: O Stefanu GP rozhodne FIA, souhlas týmů nepotřebuje

USF1 závodit nebude a jestli ho nahradí v Bahrajnu Stefan GP, záleží podle Bernieho Ecclestona jen na Mezinárodní automobilové federaci. Ta srbskou stáj prověří a rozhodne.

"Nemá to nic společného s ostatními týmy," řekl Ecclestone pro Auto Motor und Sport. "Je to jen na FIA, jestli řekne ano nebo ne."

Podle šéfa formule 1 nemá smysl, aby federace vyhlašovala pár dní před začátkem šampionátu výběrové řízení na 13. tým. Proto rozhodne přímo.

"Podle toho co vím, Stefan GP může v Bahrajnu závodit," uvedl. "Ale nesmíte věřit všemu, co se říká. Nechceme, aby se později stal pravý opak. Proto FIA provede audit a pokud bude výsledek pozitivní, Stefan GP může v Bahrajnu startovat."

Tým Zorana Stefanoviče dokončil podle posledních informací druhý vůz. Ostatní materiál už má v Bahrajnu. Smlouvu má zatím jen s Kazukim Nakadžimou a Jacques Villeneuve vyčkává s podpisem na potvrzení, že má tým místo na startovním roštu.

USF1 doufal, že obdrží od FIA odklad na příští rok, ale Ecclestone potvrdil, že se tak nestane.

Další článek: Přečtěte si nové číslo F1Magu s ohlédnutím za testy v Barceloně

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen