Ecclestone o dvojitých bodech, Koreji, Kataru a svém nečekaném nástupci

Bernie Ecclestone si včera popovídal s novináři. Zaznělo několik zajímavých věcí.
Ecclestone o dvojitých bodech, Koreji, Kataru a svém nečekaném nástupci

Ecclestone není moc nadšený z toho, že byly zrušeny dvojité body v posledním závodě. Podle šéfa F1 byl zájem o poslední závod větší než v loňském roce. „Víte, proč? Dvojité body. Nikdo nevěděl, kdo bude mistrem světa až do posledního kola posledního závodu,“ řekl Ecclestone. Přestože by se o titulu rozhodlo tak jako tak v posledním závodě a navíc díky problémům Rosberga to určitě nebylo v posledním kole, Ecclestone trvá na svém. Dokonce přitvrzuje, chtěl by dvojité body v posledních třech závodech.

„Myslím, že by to měly být poslední tři, protože budeme mít stejný problém, pokud jeden ze dvou jezdců Mercedesu bude lepší než ten druhý. V šampionátu jezdců bude po všem.“

Jordan: Ecclestone už možná ani neví, co říká

Jordan: Ecclestone už možná ani neví, co říká

Do kalendáře se nečekaně vrátila Korea. Začalo se spekulovat o důvodech. Jedním z nich mohou být pravidla. Od roku 2015 měl mít každý jezdec k dispozici jen čtyři pohonné jednotky. Pokud by však počet velkých cen přesáhl číslo 20, vrátilo by se to na letošních pět pohonných jednotek.

Ecclestone to ale popírá. S Koreu prý má smlouvu. Bylo slíbeno, že se vrátí po roční přestávce. Kdyby v kalendáři nebyla, mohli by Ecclestona žalovat. Takhle se sice v Koreji zřejmě nepojede (pořadatelé byli překvapení stejně jako všichni ostatní), ale bude to z iniciativy pořadatelů.

Když už se řešily budoucí závody, zmínil se také Katar. Ten chce uspořádat závod formule 1. Ecclestone je ale skeptický. S Bahrajnem (princem) prý má dohodu, že bez jeho svolení nebude žádný další závod v regionu. Abú Dhabí prošlo, Katar už ale jen stěží.

Řeč padla také na Ecclestonova zástupce. Téma je aktuální od chvíle, kdy se začaly objevovat informace o tom, že se do čela představenstva F1 posadí Paul Walsh, který bude mnohem aktivnější než jeho předchůdce Peter Brabeck a mohl by tak postupně převzít roli Ecclestona.

Chovají se jako poražení chlapci, kritizuje Ecclestone Alonsa a Vettela

Chovají se jako poražení chlapci, kritizuje Ecclestone Alonsa a Vettela

Ten mezitím překvapil jiným jménem. Jeho nástupcem by se mohla stát šéfka jeho právního oddělení Sacha Woodward-Hill. Novináři při této příležitosti samozřejmě nezapomněli vytáhnout Ecclestonova slova z doby, kdy Danica Patrick uspěla v závodě Indy 500. „Víte, mám jednu z těch úžasných myšlenek… ženy by měly být oblečené v bílém, jako všechny ostatní domácí spotřebiče,“ řekl tehdy Ecclestone v narážce na to, že by ženy měly být v kuchyni a ne na závodník okruhu.

Blíží se postupný konec Ecclestona?

Blíží se postupný konec Ecclestona?

Další článek: Video: Red Bull se netradičním videem ohlíží za sezónou