Ecclestone: O Bahrajnu rozhodly výjimečné okolnosti

Bernie Ecclestone obhajuje rozhodnutí Světové rady o tom, že se původně zrušená Velká cena Bahrajnu pojede v náhradním termínu 30. října.
Ecclestone: O Bahrajnu rozhodly výjimečné okolnosti

Členové vrcholného orgánu Mezinárodní automobilové federace, Světové rady, jednomyslně schválili návrat Velké ceny Bahrajnu. Toto rozhodnutí je ale mnohými považováno za přinejmenším kontroverzní, podle některých za špatné.

Týmy jako takové zvolily zdrženlivý postoj. To je ale nejspíš především proto, že před odjezdem do Kanady chystají společné prohlášení k situaci. Oficiálně se vyjádřil jen Red Bull a Mark Webber.

Bernie Ecclestone, který usiluje o to, aby se závod jel, neboť by jinak přišel o licenční poplatek od promotéra, rozhodnutí Světové rady obahuje.

„Celá tato záležitost prošla Světovou radou, hlasovala o tom FIA.“

Na námitky týmů, že se sezona odsunutou Velkou cenou Indie neúměrně prodlouží, Ecclestone zareagoval nekonkrétně:

„Jasně že by v prosinci raději nezávodily, ale tohle jsou výjimečné okolnosti,“ řekl jen.

Zástupci týmů se nechtějí k rozhodnutí příliš vyjadřovat. Čekají, až záležitost proberou uvnitř Asociace týmů formule 1 (FOTA).Podle všeho by týmy mohly zveřejnit svůj postoj ještě před závodem v Kanadě.

Další článek: Max Mosley: F1 na Bahrajn doplatí

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.