Ecclestone o Bahrajnu: Kdyby hrozilo reálné nebezpečí, závod by se nekonal

Letošní sezona sice ještě ani pořádně nezačala, termín Velké ceny Bahrajnu se ale nezadržitelně blíží a s ním se objevují i nejrůznější protesty proti pořádání závodu.
Ecclestone o Bahrajnu: Kdyby hrozilo reálné nebezpečí, závod by se nekonal

Formule 1 by se měla do malého ostrovního státu vrátit ve druhé polovině dubna po vynucené roční pauze, kterou zapříčinily rozsáhlé demonstrace proti tamní vládě. Při nich nezřídka docházelo k porušování lidských práv a spoustu lidí přišlo dokonce i o život. Oproti loňsku se situace sice mírně zklidnila, stále však dochází k mnoha demonstracím, a tak některé nezávislé organizace apelují na příslušné orgány, aby byl dubnový závod zrušen.

Nicméně, Bernie Ecclestone organizátorům závodu plně důvěřuje a spoléhá na jejich zdravý úsudek. Jak sám říká, kdyby byla situace v bahrajnském království skutečně vyhrocená, dostalo by se mu včasného varování.      

"Vždy se najdou lidé, kteří budou vyhrožovat. (Ale) nevěřím, že by (organizátoři) riskovali, kdyby si mysleli, že tu existuje nebezpečí," cituje šéfa formule 1 Daily Telegraph.

Spíše než nějakého násilí se budou snažit demonstranti podle Ecclestona zablokovat příjezdové cesty na okruh Šakir: "(Protestanti) se nemusí uchylovat k násilí. Vše, co musí udělat, je postavit se s transparenty na cestu vedoucí k okruhu a ukázat jejich poselství. Nikdo po nich nebude střílet."

"Kdybych já byl organizátorem (protestu), počkal bych do čtyř hodin odpoledne, nebo kdy závod začíná, zablokoval bych cestu a poté šel domů. Pokud úspěšně pozdrží závod, pak se jim dostane více pozornosti, než o které by se jim mohlo snít," nechal se slyšet Ecclestone.   

Diskuze (5) Další článek: GP Austrálie 2012 - sobota
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00