Ecclestone nepotvrdil, že podporuje využití olympijského stadionu pro GP Londýna

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone je potěšen zájmem o londýnskou olympiádu, o podobě případného okruhu pro Velkou cenu Londýna ale zatím rozhodnuto není.
Ecclestone nepotvrdil, že podporuje využití olympijského stadionu pro GP Londýna

Před časem jsme vás informovali, že Bernie Ecclestone by rád dostal závod formule 1 do ulic Londýna. Společnost Intelligent Transport Services sídlící ve východní části Londýna poté požádala jako jeden ze zájemců o využití olympijského stadionu.

Agentury tehdy uvedly, že Ecclestone je využití olympijského stadionu nakloněn, ten to nyní odmítl, ale dodal, že ho olympiáda v Londýně a zájem o ni povzbuzuje v jeho snažení dostat do ulic britské metropole závod F1. "Jsem překvapen, kolik chodí lidí. Je to dobré. Jsem si jistý, že by přišly davy (i na závod)," uvedl pro agenturu Reuters.

Přesná podoba okruhu zatím známa není. Hypotetickou studii představil McLaren ve spolupráci se Santanderem. "Záleží na okruhu, momentálně se jen díváme po možnostech. Někdo přemýšlí o vjezdu a výjezdu do středu stadionu. Předtím jsme zkoumali spíše centrum Londýna, takže uvidíme, jak to bude," nechal šéf formule 1 otevřená zadní vrátka všem možnostem.

Další článek: Boullier hodnotí Räikkönena známkou 9/10

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“