Ecclestone: Nejlepší byl Prost, Hamiltona by poslal do GP2

Bernie Ecclestone opět kritizuje současnou formuli 1. V tomto ohledu by si nepochybně notoval s Briatorem a dalšími lidmi.
Ecclestone: Nejlepší byl Prost, Hamiltona by poslal do GP2

„Lidé se často ptají, kdo byl podle mě nejlepším jezdcem. Většina pak se mnou nesouhlasí, protože říkám Alain Prost,“ zamýšlí se Ecclestone pro ZDF. 

„Prost se musel postarat o své brzdy, převodovku a všechno a dělal dobrou práci. Dokončil více závodů a v lepší pozici než ostatní.“

Podle Ecclesta je F1 dnes v něčem zásadně jiná. Flavio Briatore se nedávno ptal, zda je to F1 jezdců nebo inženýrů. V tomto ohledu se oba shodnou.

Briatore: MotoGP je sport, formuli 1 destabilizovaly hybridy

Briatore: MotoGP je sport, formuli 1 destabilizovaly hybridy

„Oni sedí na startovním roštu a je tam inženýr, který začne závod. Mělo by to být tak, že když zhasnou světla, jste tam sami. Nepotřebují, aby jim někdo říkal, co týmový kolega, jak projet zatáčkou. Více méně je to šampionát inženýrů. Neříkám, že Lewis není super jezdec, ale on dostává zatraceně hodně informací. Rád bych ho viděl v autě GP2 s jezdci GP2… já neříkám, že by to nevyhrál, ale mohlo by to být zajímavé.“

Gilotina je připravená, řekl Webber a zkritizoval F1

Gilotina je připravená, řekl Webber a zkritizoval F1

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel přiznal, že o sobě loni pochyboval

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.