Ecclestone nechápe, proč všichni jezdci chtějí k Ferrari

Bernie Ecclestone nepovažuje za šťastné, že je snem většiny startovního pole závodit pro Ferrari. Nejen Vettelovi radí, ať jezdí pro tým, který mu umožní vyhrávat.
Ecclestone nechápe, proč všichni jezdci chtějí k Ferrari

Už od svých prvních titulů je Sebastian Vettel spojován s budoucím přestupem k Ferrari, ale šéf formule 1 v tom nevidí dogma.

"Je tak mladý, že určitě nezůstane do konce života tam, kde je," řekl Bernie Ecclestone pro Gazzettu dello Sport. "Problém je, že všichni jezdci chtějí dokončit kariéru u Ferrari. A to není dobré."

"Myslím, že by Vettel měl jít k týmu, který mu pomůže vyhrát další šampionáty."

Vettela si ale v každém případě velmi váží. "Během roku hodně dospěl, zlepšil se o 100 procent. Je otevřenější, přístupnější, má velký smysl pro humor."

"Jako kluk vyhrál čtyři šampionáty, což není snadné, protože novináři často nevědí, na co se ptát, a rozebírají nesmysly."

U Ferrari je teď ale stejně obsazeno a Ecclestone se domnívá, že Maranellští zvolili velmi dobře.

"Je to klasická dvojice, kterou by si pro tým vybral Enzo," řekl o Räikkönenovi a Alonsovi. "Pokud Kimi bude jezdit jako letos, bude pro Fernanda stimulem. Ale Ferrari musí mít dobré auto, jinak si budou jen povídat."

Další článek: Premiérovou GP Ruska dostal na starost šéf závodu v Abú Zabí

10:25 | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
10:10 | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.
13:15 | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.
19. ledna | Dánský pilot Frederik Vesti, který vloni skončil čtvrtý ve F3, se stal juniorským jezdcem Mercedesu.