Ecclestone navrhuje zákaznické vozy pro slabé týmy

Šéf formule 1 částečně podpořil nápad zákaznických vozů, které dlouhodobě prosazuje Ferrari. Byly by určené pro týmy, jako jsou HRT a Marussia.
Ecclestone navrhuje zákaznické vozy pro slabé týmy

Ve formuli 1 stále přetrvávají velké rozdíly mezi jednotlivými týmy, kontrast vytváří především HRT a Marussia se svými letošními vozy, které nedokázaly nasadit do testů.

"Ano a ne," odpověděl Bernie Ecclestone na otázku Sky Sports, zda s těmito týmy kvůli jejich trápení soucítí. "Je to jako když u pokerového stolu sedí lidé, kteří nemají finance na soupeření s ostatními. Pro ně vede cesta jen ven."

"Pokud zmenšíme potřebu utrácet, abyste byli konkurenceschopní, mohly by se (HRT a Marussia) stát konkurenceschopnými. Takže tohle musíme udělat, musíme najít cestu."

Cestou by podle Ecclestona mohly být zákaznické vozy. Ale ne v aktuální konfiguraci, slabé týmy by mohly nakupovat jen monoposty ve verzi z předchozí sezóny.

"Já navrhuji, že by některé týmy z konce roštu možná mohly mít možnost provozovat loňské vozy jiných konstruktérů," uvedl. "Takže by některý z těch týmů, které jste zmínili, mohl jezdit s loňským mclarenem nebo třeba red bullem, a to po dobu tří let, než by se dal dohromady a musel se znovu stát konstruktérem."

"Pointa je ta, že nemusíte snižovat náklady na úroveň, která by vyhověla těm, kdo nemůžou utrácet tolik (jako velké týmy.) Musíte udělat taková pravidla, která zajistí, že jim to (utrácení velkých týmů) neublíží."

Další článek: Alguersuari se ve formuli 1 udrží jako spolukomentátor v rádiu

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10