Ecclestone navrhuje zákaznické vozy pro slabé týmy

Šéf formule 1 částečně podpořil nápad zákaznických vozů, které dlouhodobě prosazuje Ferrari. Byly by určené pro týmy, jako jsou HRT a Marussia.
Ecclestone navrhuje zákaznické vozy pro slabé týmy

Ve formuli 1 stále přetrvávají velké rozdíly mezi jednotlivými týmy, kontrast vytváří především HRT a Marussia se svými letošními vozy, které nedokázaly nasadit do testů.

"Ano a ne," odpověděl Bernie Ecclestone na otázku Sky Sports, zda s těmito týmy kvůli jejich trápení soucítí. "Je to jako když u pokerového stolu sedí lidé, kteří nemají finance na soupeření s ostatními. Pro ně vede cesta jen ven."

"Pokud zmenšíme potřebu utrácet, abyste byli konkurenceschopní, mohly by se (HRT a Marussia) stát konkurenceschopnými. Takže tohle musíme udělat, musíme najít cestu."

Cestou by podle Ecclestona mohly být zákaznické vozy. Ale ne v aktuální konfiguraci, slabé týmy by mohly nakupovat jen monoposty ve verzi z předchozí sezóny.

"Já navrhuji, že by některé týmy z konce roštu možná mohly mít možnost provozovat loňské vozy jiných konstruktérů," uvedl. "Takže by některý z těch týmů, které jste zmínili, mohl jezdit s loňským mclarenem nebo třeba red bullem, a to po dobu tří let, než by se dal dohromady a musel se znovu stát konstruktérem."

"Pointa je ta, že nemusíte snižovat náklady na úroveň, která by vyhověla těm, kdo nemůžou utrácet tolik (jako velké týmy.) Musíte udělat taková pravidla, která zajistí, že jim to (utrácení velkých týmů) neublíží."

Další článek: Alguersuari se ve formuli 1 udrží jako spolukomentátor v rádiu

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00