Ecclestone nabízí peníze už i Marussii

Bernie Ecclestone nabídl finanční podmínky pro setrvání ve formuli 1 také Marussii. Váhal, protože si myslel, že to nebude muset udělat.
Ecclestone nabízí peníze už i Marussii

Podle staré Concordské dohody si týmy v první desítce přerozdělovaly 47,5 % zisků formule 1, Ferrari získávalo 2,5 % navíc. Týmy mimo první desítku, což doposud byly Marussia a HRT, dostávaly 'jen' 10 miliónů dolarů každý.

Pro novou Concordskou dohodu, která má platit od letošního roku až do sezóny 2020, platí, že si týmy mezi sebou přerozdělí 63 % zisků formule 1. Ovšem Ecclestone dlouho ignoroval Marussii a do nových finančních dohod ji nezahrnoval. To se změnilo.

"Ve čtvrtek jsem týmy informoval o vývoji s novou Concordskou dohodou," řekl k jednání s menšími stájemi pro Autoweek. "Všichni jsou zabezpečení. Máme dohodu se všemi, včetně Marussie. Pokračujeme s Marussií. Myslel jsem si, že skončí, ale není to tak."

Vedení Marussie sice popřelo, že by podmínky byly už definitivně dohodnuté, ale potvrdilo, že šéf formule 1 konečně jedná.

"Vedeme diskuze s držitelem obchodních práv a určitě očekáváme, že se na něčem dohodneme. Nevedeme spor," uvedl sportovní šéf stáje Graeme Lowdon.

K penězům navíc si přijdou tři top týmy, rozdělí si dalších 7,5 % zisků formule 1, k tomu budou mít vliv na rozhodování. Kdo mezi bude patřit, určí výsledky z posledních čtyř sezón.

Diskuze (19) Další článek: Caterham by si rád nechal Kovalainena v jiné roli