Ecclestone: Na Vettelově místě bych týmový příkaz také nerespektoval

Po kritice týmových příkazů v Sepangu se šéf formule 1 Bernie Ecclestone postavil na stranu Sebastiana Vettela. Trojnásobný mistr se nemusí držet zpět.
Ecclestone: Na Vettelově místě bych týmový příkaz také nerespektoval

Ecclestone nejdříve vyjádřil rozpaky nad skutečností, že první čtyři místa v Malajsii ovlivnily týmové příkazy. Podle něj nejsou v této fázi sezóny na místě.

Teď navíc podpořil Vettelovo rozhodnutí se jim nepodřídit. "Kdybych byl Sebastian Vettel, který pro tým vyhrál tři šampionáty, a někdo by mi vysílačkou začal dávat instrukce, asi bych udělal to samé, co Kimi Räikkönen, když se vrátil a dávali mu instrukce, řekl bych: 'Vím, co dělám,'" uvedl pro Sky Sports.

Podle Ecclestona je Vettel prostě vítěz, který není ochotný prohrávat. To ovšem neznamená, že to, co se stalo v Sepangu, bylo v pořádku. "Christian (Horner, šéf týmu) ví moc dobře, že to, co se stát mělo, se nestalo."

"Vžijte se Christianovy role, co by teď měl dělat? Vydal vůbec týmový příkaz? Pokud ano, jak mohl vydat další (aby Vettela vrátil na druhé místo)?"

Šéf formule 1 se proto domnívá, že by měl Red Bull jen zajistit, aby se podobné neshody neopakovaly, ale Vettela by v žádném případě netrestal.

"To bych vůbec nezvažoval. Řekl bych Sebastianovi, aby ze mě příště nedělal idiota. Ale jim je jedno, kdo vyhraje. Chtějí vyhrát šampionát. Jaký je to pro ně rozdíl?"

Další článek: Briatore se cítí dezinterpretován, Horner je podle něj dobrý šéf týmu

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00