Ecclestone: Na prezidenta Ferrari se kvůli komentáři o věku nezlobím

Berniemu Ecclestonovi nevadí, že prezident Ferrari Luca di Montezomolo naznačil, že je šéf formule 1 možná už příliš starý.
Ecclestone: Na prezidenta Ferrari se kvůli komentáři o věku nezlobím

Vše začalo tím, že se Ecclestonovi nelíbilo, že se Ferrari obrátilo na FIA s žádostí o objasnění předjížděcího manévru Sebastiana Vettela z GP Brazílie, při kterém existovaly pochybnosti o platných vlajkách.

Montezemolo zareagoval prohlášením, ve kterém řekl, že velkým problémem formule 1 není zmíněný krok Ferrari, ale současná pravidla. Na Ecclestonovu adresu dodal: "Můj otec mě vždy učil, že musíte respektovat starší lidi, především ve chvílích, kdy se dostanou do bodu, kdy už nedokáží ovládat svá vyjádření. Takže já skončím tímto. Vysoký věk často určitě není slučitelný s jistými rolemi a zodpovědnostmi."

Ačkoliv šéf formule 1 nemívá ve zvyku jednat se svými oponenty v rukavičkách, tentokrát zůstal zcela v klidu. "Respektuji jeho názor. Není to žádné drama. Zaútočil na mě už víckrát, ale nakonec si rozumíme. Nejsem na něj naštvaný."

Ale zároveň odmítl, že by už neměl ve své funkci co pohledávat. "Necítím se na 82 let a ve skutečnosti teď jedu do Ženevy, pak do Istanbulu, abych zjistil, jestli můžeme vrátit tureckou GP, poté se zúčastním zasedání Světové rady. A tím neskončím, mám dalších tisíc nápadů," řekl pro Gazzettu dello Sport.

"Vypadám, že jsem ve špatné formě, dva týdny po GP USA, kterou jsem chtěl a svým způsobem vytvořil? Je mi 82, to nemůže nikdo popřít. Ale kdysi jsem o věcech jednal s jistým 88letým džentlmenem, když Lucovi bylo 40 let. Jmenoval se Enzo Ferrari."

"Věřte mi, v tom věku mě dokázal roztřást, protože byl strašně tvrdý, bystrý a měl jasnou mysl."

Další článek: V Malajsii má vzniknout nový okruh ve standardu F1

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.