Ecclestone: Místo Concordské dohody můžeme inkasovat startovné

Boj o budoucnost formule 1 pokračuje, Bernie Ecclestone znovu odráží snahu týmů získat víc peněz z příjmů sportu.
Ecclestone: Místo Concordské dohody můžeme inkasovat startovné

Intenzita boje o ovládnutí formule 1 se zvětšuje s blížícím se koncem platnosti současné Concordské dohody, situaci se věnujeme v aktuálním čísle F1Magu. Týmy chtějí víc peněz. V současnosti si přerozdělují asi 50 procent příjmů formule 1 a v rámci nové Concordské dohody by od roku 2013 chtěly 75 procent.

"Mně je jedno, jestli nebudeme mít Concordskou dohodu," kontroval Bernie Ecclestone v rozhovoru pro Daily Express. "Můžeme provozovat šampionát a po týmech chtít startovné."

V současné době týmy majitelům formule 1 neplatí žádné poplatky za to, že můžou závodit. Ale Mezinárodní automobilové federaci odvedou ročně každý asi 500 tisíc liber. Ecclestonova hrozba ovšem znamená, že by mu musely platit zvláštní poplatky.

"Když chci zapsat koně do dostihů, zaplatím hodně velký poplatek," uvedl Ecclestone s tím, že by se týmům prodražilo i váhání, které vedlo před třemi roky k dvouletému období bez platné Concordské dohody. "Když se zpozdíte se zápisem do dostihů, musíte zaplatit pořádné peníze, abyste do nich dostali svého koně."

Šéf formule 1 tvrdí, že by takto získal majitel formule 1 víc peněz než v současnosti. Jeho komentáře je však nutné brát s rezervou a v kontextu zmíněného boje o budoucnost formule 1. Každá strana se snaží si připravit co nejlepší vyjednávací pozici.

Další článek: GP Španělska: Co v tiskových materiálech nebylo