Ecclestone: Massa zvládl Räikkönena, zvládne i Alonsa

Finovi by mělo být lépe v anglickém týmu.
Fernando Alonso bude od příštího roku závodit pro Ferrari s Felipem Massou a nabízí se otázka, jak dopadne srovnání těchto dvou předních jezdců. I když Massa nezískal žádný titul, Ecclestone je přesvědčený, že dokáže s Alonsem držet krok.

"Dokázal zvládnout Kimiho, měl by být schopen zvládnout Fernanda. Typově jsou to stejně jezdci, ne? Myslím, že bude v pohodě," řekl o Massovi šéf formule 1.

Ecclestone v každém případě uvítal Alonsův přestup do Maranella, podle něj prospěje všem. Zároveň očekává, že se bude chtít Alonso ujmout vůdčí role v týmu a získat si ho pro sebe. Neotřesitelný status jedničky po vzoru Michaela Schumachera ale prý nezíská.

"Ne, v žádném případě. Může se o to pokusit, ale nemyslím, že uspěje," uvedl Ecclestone.

V souvislosti s Alonsovým příchodem do Maranella bude zajímavé sledovat, jak dopadnou vztahy uvnitř týmu, Španěl měl totiž během své kariéry většinou status jedničky. Když se mu výkonnostně v roce 2004 blížil Jarno Trulli, Flavio Briatore s ním předčasně ukončil smlouvu a Ital odešel do Toyoty. Méně výrazný Fisichella a nováčci Piquet a Grosjean ho nikdy vážně neohrozili.

Když Alonso přestoupil v roce 2007 k McLarenu, těsně podlehl v interním týmovém souboji Lewisi Hamiltonovi, smlouvu předčasně ukončil a vrátil se k Renaultu. Pokud se vrátí Kimi Räikkönen k McLarenu, mohla by se formule 1 dočkat podobných soubojů jako před dvěma roky.

"Myslím, že ho uvidíme v dobrém voze," řekl Ecclestone o Räikkönenovi. "Bylo by dobré, kdyby to byl McLaren."

Na otázku, proč partnerství Räikkönen - Ferrari nezafungovalo, Ecclestone odpověděl: "Odlišná kultura. Asi mu bude lépe v anglickém týmu."

Mezitím tým Renault oznámil, že jezdce, který nahradí Fernanda Alonsa, nominuje příští týden.
Další článek: Bruno Senna věří, že bude v roce 2010 závodit v F1