Ecclestone: Marussia a Caterham nebudou nikomu chybět

Caterham a Marussia nebudou podle šéfa formule 1 Bernieho Ecclestona nikomu chybět.
Ecclestone: Marussia a Caterham nebudou nikomu chybět

„Nikomu nebudou tyto dva týmy chybět, protože nejezdí na špici, jejich jméno si lidé vybaví jen ve spojitosti s problémy, které mají,” řekl Ecclestone pro Campaign Asia.

„Když o sobě chcete dát vědět, musíte něco udělat. Například jako tenhle chudák v Jihoafrické republice (atlet Oscar Pistorius), je o něj větší zájem kvůli tomu, co se kolem něj stalo poté, co vyhrál zlaté medaile. Vyhrál medaile a pak o něm nikdo nevěděl. Pokud by se tento incident nestal, tak by se na něj pravděpodobně zapomnělo.”

„Stejné to je s těmito dvěma týmy,” řekl Ecclestone, který naznačil, že by ve F1 rád viděl jen velká jména jako Ferrari a Mercedes.

„Potřebujete týmy jako Ferrari. Když někam jdete a někomu řeknete 'Ferrari', tak budou vědět, o čem mluvíte, ale když řeknete 'Marussia', tak nebudou mít tušení.”

„Takže tak to je. Je to znovu o značkách, že? Ferrari je značka a to taková, která je zvlášť spojena s produktem, který vyrábí a je kvůli němu známá.”

Další článek: Hamilton doufá, že o mistrovi světa nerozhodne smůla

15:16 | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.