Ecclestone: Máme dohodu s většinou týmů o pokračování ve formuli 1

Téma nové Concordské dohody zaznamenalo další posun v sobotu v Malajsii, když šéf formule 1 oznámil, že se dohodl s většinou týmů.
Ecclestone: Máme dohodu s většinou týmů o pokračování ve formuli 1

Krátce před třetím volným tréninkem vydal Ecclestone následující prohlášení. "Jsem velmi rád, že můžu oznámit, že jsme uzavřeli obchodní dohodu s většinou týmů formule 1, včetně Ferrari, McLarenu a Red Bullu Racing, o podmínkách, za jakých budou dál soutěžit ve formuli 1 poté, co na konci roku vyprší současná Concordská dohoda."

Další vysvětlení Ecclestone neposkytl, takže opět zůstává prostor pro spekulace. Není totiž zřejmé, jestli některé týmy už závazně podepsaly přímo novou Concordskou dohodu, či zda jiným způsobem vyjádřily souhlas s jejím budoucím zněním. Není ani zřejmé, kdo všechno se postavil na Ecclestonovu stranu a které týmy zatím vyčkávají, ani jaký je postoj FIA, která dohodu také podepisuje.

Nejednoznačnost prohlášení naznačuje, že jednání stále běží, a Ecclestone se tak pravděpodobně snaží vyvinout tlak na ostatní, kteří na dohodu zatím nepřistoupili. Je mezi nimi pravděpodobně Mercedes.

V každém případě je zajímavé, že se mezi týmy, které se s Ecclestonem už dohodly, objevil McLaren. Ten byl totiž jedním z tahounů Asociace týmů formule 1, takže svým postupem vyslal ostatním signál, že s šéfem formule 1 musí hrát každý sám za sebe.

Stále také zůstávají nedořešené otázky o výhodách, které mají některé týmy z nové dohody mít. V Austrálii se objevily informace, podle kterých mají mít zvláštní bonusy a podíl na vlastnictví formule 1 týmy Ferrari a Red Bull Racing.

Další článek: Ve třetím tréninku byl v Malajsii nejrychlejší Rosberg

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00