Ecclestone má další novinky: v roce 2012 Rusko, o rok později New York

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone prozradil v Sepangu svoji představu o dalším rozvoji kalendáře závodů. Do Ruska chce zavítat v roce 2012, městský závod v ulicích New Yorku by pak měl přijít na řadu v roce 2013.

Kalendář formule 1 se v posledních letech mění neustále. Z nedávných přírůstků jmenujme například Singapur, Valencii a Abú Zabí. Letos přibyla Jižní Korea a příští rok se přidá Indie. Ecclestone nyní potvrdil, že v roce 2012 chce s formulí 1 přijet do Ruska, zatímco o rok později by se měl uskutečnit vytoužený návrat do USA, ovšem na zcela nový okruh v ulicích New Yorku. Ve stejné sezóně by se měla jet také Grand Prix v Římě.

V Rusku uvažuje Ecclestone o několika místech, v čele seznamu je samozřejmě Moskva, ale v úvahu připadá také dějiště zimních olympijských her 2014 - město Soči. V New Yorku vytipoval šéf formule 1 tři místa. Hlavní myšlenkou je," aby byl vidět New York v pozadí," uvedl Ecclestone pro Bloomberg. "Rozhodnutí učiníme během příštích pár měsíců."

Letošní kalendář formule 1 čítá 19 závodů a Ecclestone tvrdí, že nebude problém s rozšířením na 20 Grand Prix. Přesto je zřejmé, že aby do něj mohl zařadit všechny nové okruhy, bude muset jiné vyškrtnout.

"O některé závody přijdeme, to je jisté," potvrdil. "Jsou tu určité závody, které si můžeme dovolit ztratit bez větších problémů. Jednám s dotčenými zeměmi, abychom zjistili, jaké jsou možnosti."

Další článek: Indie má v plánu uspořádat Grand Prix v říjnu příštího roku

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.