Ecclestone: Las Vegas má smlouvu, závodů ale více nebude

Bernie Ecclestone se nechal slyšet, že Las Vegas má smlouvu na uspořádání závodu.
Ecclestone: Las Vegas má smlouvu, závodů ale více nebude

Bernie Ecclestone pro The Mail on Sunday promluvil o dvou věcech, o nichž se dlouhodobě spekuluje. Tou první je prodej formule 1 – konkrétně prodej podílu CVC, která vlastní 35 %.

„Myslím, že CVC se dříve nebo později rozhodne,“ řekl. „Existují lidé, kteří mají zájem o koupi. Ve skutečnosti, dva z nich se dohodli na ceně. Je to jen o tom, zda CVC chce prodat nebo ne.“

Nějaký čas se také spekuluje o tom, že by se v USA měla jet druhá velká cena. Přesná lokalita nebyla známa, ale často se mluvilo o západě USA – Kalifornie apod. „Vegas má smlouvu,“ překvapil Ecclestone, podle něhož by to bylo super. Smlouva ale podle všeho nebyla podepsána. „Myslím, že problémem je pero. Pořadatel nemá pero,“ dodává Ecclestone. 

Ecclestone současně nechce zvyšovat současný počet závodů. „Máme teď 21 závodů. Mohlo by jich být více, ale nemyslím, že to tak bude. Je to dost. Někteří kluci v týmech jsou vyčerpání.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Gutiérrez dostane v Bahrajnu nové šasi

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.