Ecclestone: Las Vegas má smlouvu, závodů ale více nebude

Bernie Ecclestone se nechal slyšet, že Las Vegas má smlouvu na uspořádání závodu.
Ecclestone: Las Vegas má smlouvu, závodů ale více nebude

Bernie Ecclestone pro The Mail on Sunday promluvil o dvou věcech, o nichž se dlouhodobě spekuluje. Tou první je prodej formule 1 – konkrétně prodej podílu CVC, která vlastní 35 %.

„Myslím, že CVC se dříve nebo později rozhodne,“ řekl. „Existují lidé, kteří mají zájem o koupi. Ve skutečnosti, dva z nich se dohodli na ceně. Je to jen o tom, zda CVC chce prodat nebo ne.“

Nějaký čas se také spekuluje o tom, že by se v USA měla jet druhá velká cena. Přesná lokalita nebyla známa, ale často se mluvilo o západě USA – Kalifornie apod. „Vegas má smlouvu,“ překvapil Ecclestone, podle něhož by to bylo super. Smlouva ale podle všeho nebyla podepsána. „Myslím, že problémem je pero. Pořadatel nemá pero,“ dodává Ecclestone. 

Ecclestone současně nechce zvyšovat současný počet závodů. „Máme teď 21 závodů. Mohlo by jich být více, ale nemyslím, že to tak bude. Je to dost. Někteří kluci v týmech jsou vyčerpání.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Gutiérrez dostane v Bahrajnu nové šasi

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen