Ecclestone: Koreu jsme zahrnout museli, má smlouvu

Samotní Korejci však návrat do kalendáře velkých cen formule 1 nechtějí.
Ecclestone: Koreu jsme zahrnout museli, má smlouvu

Bernie Ecclestone se nechal slyšet, že Velká cena Koreje musela být do kalendáře formule 1 vrácena z právních důvodů, nehledě na to, že sami organizátoři závod nechtějí.

Mezinárodní automobilová federace začátkem měsíce zveřejnila kalendář na sezónu 2015, který překvapivě zahrnuje 21 závodů. Podnik v Jeongamu je přitom načasován jen týden od Velké ceny Španělska.

„Oni (korejští organizátoři) by raději, aby se nejelo,“ připustil Ecclestone. „My máme s Koreou smlouvu. Musíme je dát do kalendáře. Pokud bychom to neudělali, mohli by nás žalovat. Pustili jsme je na jeden rok s předpokladem, že se zase vrátí.“

Korejští pořadatelé mají smlouvu na konání závodu formule 1 až do roku 2016, podnik u města Mokpo však nikdy nepřitáhl velký zájem a již od prvního závodu v roce 2010 byl ztrátový. Letos se v Koreji nezávodilo vůbec.

Sezóna 2015 bude mít 21 závodů, vrací se Korea a mění pravidla

Sezóna 2015 bude mít 21 závodů, vrací se Korea a mění pravidla

Ecclestone zároveň podotkl, že navrhovaný závod v Kataru nevypadá nadějně, jelikož Bahrajn má právo vetovat jakýkoliv další podnik ve své oblasti.

„Byl to nápad, o kterém jsem si myslel, že by mohl fungovat,“ řekl Ecclestone. „Mám ale velký problém, o kterém nikdo neví, jsem si ale jistý, že brzy bude.

Uzavřel jsem dohodu s lidmi z Bahrajnu (před úvodním podnikem v roce 2004) a oni řekli, 'Pokud budeme v této oblasti něčím novým, což jsme, dáte nám jistotu, že do této oblasti v zálivu nedáte žádný další závod?'. Já řekl ano. Typické Ecclestonovo potřesení rukou s korunním princem.“

Ecclestone své tvrzení podložil, když prozradil, že promotéři závodu v Abú Zabí nejprve museli jednat s Bahrajnem, aby mohli dát vzniknout svému podniku.

Další článek: Foto a video: Třetí závod formule E v Punta del Este