Ecclestone: KERS je na nic a asi může za požár u Williamsu

Bernie Ecclestone se pustil do kritiky systémů na rekuperaci kinetické energie. Podle něj jsou ve formuli 1 zcela zbytečné a zřejmě i nebezpečné.
Ecclestone: KERS je na nic a asi může za požár u Williamsu

Systémy na rekuperaci kinetické energie byly do formule 1 zavedeny v roce 2009 v rámci snahy FIA učinit královnu motorsportu přívětivější k životnímu prostředí. Podle Ecclestona se však jedná o zbytečnost, která má za cíl dělat dojem na veřejnost, ale její praktické přínosy jsou bezvýznamné.

"Mohli bychom se zbavit KERS a závody by se nezměnily," řekl pro City A.M. "Pokud by týmy zmenšily své motorhomy nebo snížily počet svých členů, potřebovaly by méně kamiónů na přepravu."

"Mercedes má myslím 22 kamiónů, takže kdyby jich měli o dva méně, nepotřebovali by v pit lane elektromotory. Kamióny znečišťují víc než auta. Nevadí mi, že to (KERS) chtějí týmy zachovat kvůli svým sponzorům a image, ale neměly by říkat nesmysly."

Navíc KERS je podle šéfa formule 1 nebezpečné zařízení, které stojí za požárem v garáži Williamsu v Barceloně. "Myslím, že ten oheň měl hodně společného s výbojem té věci na kinetickou energii," prohlásil. "Nikdy to nemělo být zavedeno. Je to drahé tajemství, protože nikdo o něm nic neví. Veřejnost o tom nic neví a nezajímá ji to."

Další článek: Mercedes si v šampionátu týmů pohoršil, přesto je spokojený