Ecclestone: Kdyby ostatní týmy dělaly lepší práci, dvojité body by nebyly

Bernie Ecclestone namítá na kritiku dvojitých bodů, že se snaží pomoci Ferrari a ostatním týmům, aby mohly bojovat s Red Bullem.
Ecclestone: Kdyby ostatní týmy dělaly lepší práci, dvojité body by nebyly

Týmy na strategické skupině souhlasily s dvojitými body v posledním závodě, na veřejnosti pak ale často vystupovaly proti a dávaly za pravdu nespokojeným fanouškům.

Ecclestone kritiku týmům vrátil s tím, že jde především o selhání konkurence Red Bullu. Listu City AM prozradil, že to neváhal říct do očí prezidentovi Ferrari Lucovi di Montezemolovi.

"Mluvil o tom a já jsem řekl: 'Důvod, proč to máme, je velmi prostý. Je to protože nemáte výsledky. Kdybyste dělali, co máte, nebylo by toho třeba.' On řekl: 'Vím, vím.'"

Týmy teď chtějí počkat, jak se nové pravidlo osvědčí nebo neosvědčí, než rozhodnou o případných změnách pro příští sezónu.

Další článek: Odpor veřejnosti ke dvojitým bodům formuli 1 zaskočil, přiznal Wolff

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.