Ecclestone k možným úplatkům: Proč bych to dělal?

Bernie Ecclestone se poprvé vyjádřil k novému skandálu ohledně možného úplatku za prodej komerčních práv formule 1 v roce 2005. "Je to nesmysl," uvedl.
Ecclestone k možným úplatkům: Proč bych to dělal?

Gerhard Gribkowský je coby bývalý zaměstnanec banky Bayerische Landesbank podezřelý z přijetí úplatku 50 milionů dolarů za to, že bez analýzy rizik prodal komerční práva F1 skupině CVC. K tomuto obchodu by ale jen těžko mohlo dojít, kdyby jej neposvětil Bernie Ecclestone, který komerční práva minoritně vlastní a CVC dnes reprezentuje.

Gribkowský byl zatčen německou policií a je nyní ve vyšetřovací vazbě. Bernie Ecclestone odmítá, že by Gribkowskému zprostředkoval platbu 50 milionů dolarů odměnou za to, že práva získá společnost CVC, se kterou se Ecclestone těší dobrým vztahům.

„Nemám s tím nic společného. Podezření německých médií nebo německých vyšetřovatelů jsou mylná,“ uvedl Ecclestone listu Bild-Zeitung. Gribkowského podle vlastních slov zná, ale s možnými platbami nemá „nic společného“.

„Ani nevím, proč bych mu měl něco platit,“ dodal Ecclestone. „Jak přišel k padesáti milionům, to nevím. Jako člen představenstva holdingu F1 dostával pouze malý plat. Vím to, protože jsem byl výkonným šéfem. Budete se muset zeptat příslušných bankovních ústavů, které jej mohly platit. A pokud CVC tvrdí, že nemá s platbami nic společného, můžete si být absolutně jisti, že je to pravda. O tom vás mohu ujistit.

Pokud německá média tvrdí, že s tím mám něco společného, je to absolutní nesmysl a pokud to bude nutné, budu za to bojovat u soudu.“

Další článek: Dvě místa je potřeba rozdělit třem jezdcům

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00