Ecclestone k možným úplatkům: Proč bych to dělal?

Bernie Ecclestone se poprvé vyjádřil k novému skandálu ohledně možného úplatku za prodej komerčních práv formule 1 v roce 2005. "Je to nesmysl," uvedl.
Ecclestone k možným úplatkům: Proč bych to dělal?

Gerhard Gribkowský je coby bývalý zaměstnanec banky Bayerische Landesbank podezřelý z přijetí úplatku 50 milionů dolarů za to, že bez analýzy rizik prodal komerční práva F1 skupině CVC. K tomuto obchodu by ale jen těžko mohlo dojít, kdyby jej neposvětil Bernie Ecclestone, který komerční práva minoritně vlastní a CVC dnes reprezentuje.

Gribkowský byl zatčen německou policií a je nyní ve vyšetřovací vazbě. Bernie Ecclestone odmítá, že by Gribkowskému zprostředkoval platbu 50 milionů dolarů odměnou za to, že práva získá společnost CVC, se kterou se Ecclestone těší dobrým vztahům.

„Nemám s tím nic společného. Podezření německých médií nebo německých vyšetřovatelů jsou mylná,“ uvedl Ecclestone listu Bild-Zeitung. Gribkowského podle vlastních slov zná, ale s možnými platbami nemá „nic společného“.

„Ani nevím, proč bych mu měl něco platit,“ dodal Ecclestone. „Jak přišel k padesáti milionům, to nevím. Jako člen představenstva holdingu F1 dostával pouze malý plat. Vím to, protože jsem byl výkonným šéfem. Budete se muset zeptat příslušných bankovních ústavů, které jej mohly platit. A pokud CVC tvrdí, že nemá s platbami nic společného, můžete si být absolutně jisti, že je to pravda. O tom vás mohu ujistit.

Pokud německá média tvrdí, že s tím mám něco společného, je to absolutní nesmysl a pokud to bude nutné, budu za to bojovat u soudu.“

Diskuze (51) Další článek: Dvě místa je potřeba rozdělit třem jezdcům
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.