Ecclestone k ignoraci Force Indie: Nikomu nezáleží na desátém místě

Včera odpoledne se Force India obávala o bezpečnost svých zaměstnanců, proto se rozhodla nezúčastnit druhého volného tréninku. Dnes se týmu televizní kamery téměř nevěnovaly.
Ecclestone k ignoraci Force Indie: Nikomu nezáleží na desátém místě

Včera odpoledne poslal tým se základnou v britském Silverstonu všechny svoje zaměstnance zpátky do hotelů ještě před odpoledním tréninkem. Oficiálně stáj vynechala druhý měřený trénink kvůli problémům s logistikou, neoficiálním důvodem však byly obavy o život a zdraví zaměstnanců.

Dnes možná přišla odplata. Během kvalifikace na Velkou cenu Bahrajnu se totiž týmu televizní kamery téměř nevěnovaly, a to i přesto, že Paul di Resta postoupil až do Q3. Jeden ze zaměstnanců týmu údajně vysvětlil Autosportu, že to byla "odplata" za včerejšek.

V prvních dvou částech kvalifikace se na obrazovkách tým objevoval jen zcela minimálně. Během třetí části kvalifikace Paul di Resta sice nezajel ani jedno měřené kolo, na trati se ale objevil.

Sám jezdec v rozhovoru uvedl, že si není ničeho vědom. "Něco jsem viděl na Twitteru, ale já jsem seděl v autě a řídil. Takže já jsem své auto viděl," řekl.

Bernie Ecclestone, jehož společnost FOM je za živá vysílání zodpovědná, samozřejmě popírá, že by byla stáj záměrně ignorována. "Nikdo se nestará, jestli je někdo devátý nebo jedenáctý," rozčiloval se Ecclestone při rozhovoru pro Reuters. "Jenom ti, kdo daný tým sledují."

"Mluvil jsem s našimi lidmi a oni se více či méně soustředili na to, kdo bude na pole position, spíš než na to, kdo bude desátý," dovysvětlil.

Další článek: GP Bahrajnu 2012 - sobota

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.