Ecclestone: Jezdci nesmí Pirelli veřejně kritizovat

Bernie Ecclestone ve čtvrtek nejdříve prostřednictvím FOM vydal tiskovou zprávu, ve které podpořil Pirelli a poté si pozval na kobereček některé osoby.
Ecclestone: Jezdci nesmí Pirelli veřejně kritizovat

V Monze proběhla schůzka, na kterou si Ecclestone pozval Lewise Hamiltona, Nica Rosberga, Fernanda Alonsa, Sebastiana Vettela, Tota Wolffa, Nikiho Laudu, Christiana Hornera a Maurizia Arrivabeneho.

Dotyčným Ecclestone „vysvětlil“, že by neměli veřejně kritizovat Pirelli. „Když se něco stane, budeme o tom diskutovat,“ řekl pro Motorsport.com.

„Pokud mi něco prodáte a nebude to fungovat, budu si stěžovat osobě, která mi to prodala a ne to řešit veřejně. Chci, aby si uvědomili, že když budou mít problém, tak mají komunikovat s těmi, kdo tyto problémy vyrábí. To je vše. Pochopili to.“

Ecclestone zároveň naznačil, že ve výběrovém řízení dá přednost Pirelli před Michelinem. „Určitě je nechceme nechat odejít, odvádějí dobrou práci. Řekl jsem už dávno, že nechci pneumatiku, která vydrží celý závod.“ Ecclestone dodal, že Pirelli dělá to, co se od něj očekává. Kdyby byl požadavek udělat pneumatiku, co vydrží od ledna do prosince, udělali by ji.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Fotogalerie: Pátek v chrámu rychlosti

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00