Ecclestone je vyšetřován v Německu i v Británii, ale před soudem se nevidí

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone věří, že ho navzdory nepříznivému vývoji v kauze Gribkowsky nečeká formální obvinění a soud.
Ecclestone je vyšetřován v Německu i v Británii, ale před soudem se nevidí

Gribkowsky byl v Mnichově odsouzen k trestu odnětí svobody mimo jiné za to, že od Ecclestona přijal úplatek při prodeji formule 1 v roce 2005. Němečtí žalobci při tom označili šéfa formule 1 za spolupachatele, který v tomto případu korupce uplácel.

"Oni se rozhodli podle toho, co jim řekl. Já jsem ji řekl pravdu," komentoval Ecclestone výsledek soudu pro Reuters. "Myslím, že jim pan Gribkowsky řekl to, co si myslel, že jim má říct. Nemyslím si (že bych měl čelit obvinění), ale nikdy nevíte, že?"

V souvislosti s uplácením Ecclestona v Německu zatím jen vyšetřují, ale to není vše, vyšetřují ho i doma v Británii pro podezření z daňových úniků, která se objevila právě v souvislosti s kauzou Gribkowsky.

Britské daňové úřady už Ecclestona kontaktovaly a sdělily mu, že šetří jeho aktivity. "Po tom všem bych byl překvapený, kdyby mě nekontaktovali," dodal šéf F1 s tím, že bude s úřady spolupracovat.

Bezprostředně poté začal Ecclestone šířit zprávu o Grand Prix Londýna, kterou by byl údajně ochoten financovat. Britové v tom spatřují úhybný manévr na soustředění pozornosti mimo korupční aféru.

Další článek: Glock věří, že se v Silverstonu vrátí za volant