Ecclestone je ochotný hledat řešení pro Nürburgring

Budoucnost závodu formule 1 na Nürburgringu je nejistá, ale všechny strany zatím deklarují vůli hledat společné řešení.
Ecclestone je ochotný hledat řešení pro Nürburgring

Vláda spolkové země Porýní-Falc se v minulých týdnech dostala do sporu se společností Nürburgring Automotive, které pronajímá okruh Nürburgring. Vláda říká, že nedostala zaplaceno za pronájem, a proto se rozhodla smlouvu okamžitě ukončit.

Tím se do vážného ohrožení dostala Grand Prix Německa v příštím roce. Připomeňme, že se závod u našich západních sousedů střídá na Hockenheimu a Nürburgringu, letos se pojede na prvním jmenovaném okruhu.

Problémy Nürburgringu ale ještě nemusejí znamenat konec Grand Prix na této trati. "Naše země bude pokračovat s formulí 1 na Ringu, ale za rozumných podmínek," řekl ministr vnitra Roger Lewentz pro Rhein Zeitung. Lewentz otevřeně dodal, že tím myslí nižší poplatek za závod. Formuli 1 už nemají dotovat daňoví poplatníci.

Bernie Ecclestone výzvu k jednání neodmítl a s německými politiky se sejde. "Pokud vláda najde nového partnera, který závod uspořádá, tak rád podepíši novou smlouvu," uvedl. "Uděláme, co bude možné."

Další článek: O odchodu z Asociace týmů F1 uvažuje také Lotus

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.