Ecclestone je ochotný dát Mercedesu křeslo v představenstvu formule 1

Mercedes by mohl podepsat novou Concordskou dohodu díky kompromisu, o kterém jednal Bernie Ecclestone s šéfem Daimleru Dieterem Zetschem v Barceloně.
Ecclestone je ochotný dát Mercedesu křeslo v představenstvu formule 1

Mercedesu vadí na předběžné verzi nové Concordské dohody, která stanoví finanční rámec formule 1 v letech 2013 až 2020, že nedostane žádné finanční bonusy a křeslo v představenstvu společnosti Delta Topco, která zaštiťuje formuli 1.

V oblasti financí Ecclestone couvnout nechce. Stojí si za tím, že podmínkou pro získání základního bonusu je nezměněný název týmu od roku 2000. Další bonusy můžou přinést vítězství v šampionátu. Ovšem tým Mercedes má svůj název teprve od sezóny 2010 a žádný titul nezískal, takže podle těchto podmínek nemá nárok na žádné dodatečné odměny.

Co se týče místa v představenstvu formule 1, kompromis možný je. "Mercedes podepíše novou Concordskou dohodu, bude to v pořádku," ujišťoval Ecclestone v rozhovoru pro Pitpass. "Uvidíme, jestli Mercedes získá křeslo v představenstvu. Jednal jsem o tom s Dieterem Zetschem během víkendu v Barceloně. Souhlasil s tím, ale musí to projednat jeho představenstvo, musí projednat všechny věci, o kterých jsme hovořili."

Křesla v představenstvu formule 1 mají přislíbená už Ferrari, McLaren a Red Bull Racing. Celkově má ale v představenstvu přibýt k Ecclestonovi 16 lidí. Kdo všechno to bude, není zřejmé. Stát by se tak mělo ale už při vstupu formule 1 na burzu, který se má uskutečnit do konce června v Singapuru.

Další článek: Ani Hamilton nebyl v Barceloně dost rychlý, trápí se Button