Ecclestone: Incidenty se hodí novinářům, klidně si budou vymýšlet

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se pohrdavě vyjádřil o novinářích, kteří informují o nepokojích a incidentech, které doprovázejí GP Bahrajnu.
Ecclestone: Incidenty se hodí novinářům, klidně si budou vymýšlet

V Bahrajnu pokračují nepokoje a týmy se k nim příležitostně připletou. Kromě Molotovova koktejlu, který vylekal členy týmu Force India a dva z nich přiměl k odletu domů, se s demonstranty nechtěně potkali také lidé od Sauberu. Ve čtvrtek večer na cestě do hotelu míjeli na dálnici oheň a lidi maskovanými obličeji, místo incidentu se jim podařilo objet.

Zatím vždy všichni vyvázli bez újmy, ale obavy se šíří a Force India dokonce vynechala druhý trénink, aby se mohla rychle vrátit do hotelů a necestovala večer, kdy mají nepokoje největší intenzitu.

"Vy takové věci milujete," řekl Ecclestone novinářům. "Potřebovali bychom zemětřesení nebo něco takového, abyste o tom teď mohli psát. Myslím, že chcete dobrý příběh a tohle dobrý příběh je. A když žádný příběh není, jako obvykle si ho vymyslíte. Takže se nic nemění."

Šéf F1 se navíc snažil vyvolat dojem, že si Force India může za své problémy sama. "Ptali jsme si jich a nabídli jsme jim bezpečnostní doprovod," řekl k indické stáji. "Nevím, jestli jsou cílem z nějakého důvodu, nevím, doufám, že ne. Zdá se totiž, že žádný jiný tým problémy nemá. Možná dostali nějaký vzkaz a jsou cílem z nějakého důvodu, možná to nemá nic společného s touto zemí, možná jde o něco úplně jiného."

Ecclestone dodal, že v žádném případě nebude iniciovat zrušení Grand Prix. "Já tento závod odvolat nemůžu. Nemá to (nepokoje) s námi nic společného, se závodem. Jsme tady, máme na to smlouvu a jsme tady. Národní sportovní orgán této země může požádat FIA, pokud bude chtít závod zrušit."

Další článek: Force India možná vynechá druhý trénink, obává se o bezpečnost