Ecclestone hrozí zrušením britské Grand Prix

Smlouva se Silverstonem zatím není.
Donington Park nedokázal získat finanční prostředky na rekonstrukci okruhu, Ecclestone se proto k němu otočil zády a začal jednat se Silverstonem. Britská Grand Prix by se tedy neměla mezi letošní a příští sezónou stěhovat, ale jelikož Silverstone s podpisem váhá, nemusela by formule 1 na ostrovy zavítat příští rok vůbec.

"Sejde se Světová rada (11. prosince) a my jí prostě odstraníme, budeme muset," uvedl Ecclestone o britské GP pro Times. "Nebudeme mít na výběr, pokud nebudeme mít smlouvu. V kalendáři nemůžeme mít nic, na co nemáme smlouvu."

Šéf formule 1 nabídl Klubu britských závodních jezdců (BRDC), jenž Silverstone vlastní, smlouvu na 17 let. První rok by za závod zaplatil 12 miliónů liber, v každé další sezóně by se pak poplatek navýšil o sedm procent.

Silverstone teď hledá investory, zásadní rozpory mezi oběma stranami nejsou. "Jsou blízko a vědí to," řekl Ecclestone. "Není to ani tolik o podmínkách, jako o tom, jestli jsou investoři připravení je zafinancovat a podstoupit riziko."

Velká Británie dala formuli 1 dva poslední mistry světa, kteří navíc budou příští rok týmovými kolegy u McLarenu, takže kalendář bez závodu na ostrovech by vyvolal vlnu nevole.

"Samozřejmě, že chceme mít britskou Grand Prix. Věnuji strašné množství času tomu, abych jí zajistil. Ale žádnou výjimečnou smlouvu Silverstone nedostane. Proč taky," dodal Ecclestone.

Prezident BRDC Damon Hill přiznal, že zásadní otázkou je zajištění finančních prostředků. "Klub nechce podepsat něco, co by ho ohrozilo," řekl. "Berniemu je jedno, jestli proděláte kalhoty. Chce smlouvu s někým, kdo se chopí příležitosti."

"Viděli jsme, jak dopadl Donington, takže jsme se dostali do bodu, kdy je mezi podepsáním a nepodepsáním smlouvy jen tenká hranice."
Další článek: Button návštěvou McLarenu porušil smlouvu