Ecclestone hrozí Interlagosu: Modernizace nebo vyřazení z kalendáře

Bernie Ecclestone už není ochoten tolerovat špatné zázemí brazilského okruhu v Sao Paulu. Požaduje rekonstrukci, jinak se na něm letos pojede naposledy.
Ecclestone hrozí Interlagosu: Modernizace nebo vyřazení z kalendáře

Samotná trať v Interlagosu je atraktivní a většinou nabídne velmi zajímavý závod. Ale všechno kolem je nevyhovující.

"Trať je jedna z nejlepších na světě, jistě. Ale zázemí pro veřejnost a tým jsou nejhorší v kalendáři," kritizoval Ecclestone v rozhovoru pro list Estadao.

"Nemusí to být jako tady (v Šanghaji), ale musí vyhovovat našim provozním požadavkům. Nemůžeme tlačit na ostatní okruhy, zatímco Interlagos zůstává pořád stejný."

Podle Ecclestona Brazilci opakovaně slibovali, že okruh modernizují, ale doposud se tak nestalo. Proto mu došla trpělivost. Pokud nedojde k modernizaci pro závod 2014, formule 1 do Sao Paula v příští sezóně nepojede.

Jednou z náhradních možností je přestěhovat Grand Prix do Ria de Janeira.

Další článek: Pneumatiky s větší výdrží by chtěl i McLaren

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.