Ecclestone: Hamilton je nejlepší mistr světa, Alonso už titul nezíská

Bernie Ecclestone chválí letošní nováčky i úřadujícího šampiona Lewise Hamiltona.
Ecclestone: Hamilton je nejlepší mistr světa, Alonso už titul nezíská

„Jsem šťastný a překvapený současně, že to nováčkům jde tak dobře,“ řekl Ecclestone v rozhovoru pro Sky Sports. Mezi nováčky řadí nejen jezdce Toro Rosso ale i Nasra a jezdce Manoru.

„Je obtížné srovnávat jezdce, pokud nesedí ve stejném autě, někteří měli i smůlu,“ pokračuje Ecclestone. Ten mezi talenty řadí i Ricciarda a Kvjata.

Australana přitom hodnotí velmi dobře, nejen pokud jde o závodní umění. „Pokud bude mít (Ricciardo) jednou nehodu, a já doufám, že ne, pak se na své poslední cestě usměje i na kněze.“

Z aktuální špičky vyzdvihuje Ecclestone poslední dobou Hamiltona. Líbí se mu především jeho životní styl celebrity, kterým podle Ecclestona propaguje F1 více než třeba Vettel, který si soukromí chrání.

„Nemyslím si, že je někdo tak rychlý jako Lewis. Je to nejlepší mistr světa, protože se dostává k více lidem. Může navštívit většinu zemí bez týmového oblečení a lidé ho poznají. Nikoho dalšího takového neznám.“

Ecclestone: Rosberg a Vettel nejsou dobří pro byznys

Ecclestone: Rosberg a Vettel nejsou dobří pro byznys

Řeč přišla samozřejmě také na Alonsa. Na dotaz, zda si Ecclestone myslí, že Alonso ještě někdy získá titul, odpověděl stručně: „Ne.“

„Pokud by ale seděl v autě, které na to má, tak bych řekl ano,“ nechal si Ecclestone zadní vrátka.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Carlos Sainz předvedl formuli 1 v Limě

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.