Ecclestone: Hamilton je nejlepší mistr světa, Alonso už titul nezíská

Bernie Ecclestone chválí letošní nováčky i úřadujícího šampiona Lewise Hamiltona.
Ecclestone: Hamilton je nejlepší mistr světa, Alonso už titul nezíská

„Jsem šťastný a překvapený současně, že to nováčkům jde tak dobře,“ řekl Ecclestone v rozhovoru pro Sky Sports. Mezi nováčky řadí nejen jezdce Toro Rosso ale i Nasra a jezdce Manoru.

„Je obtížné srovnávat jezdce, pokud nesedí ve stejném autě, někteří měli i smůlu,“ pokračuje Ecclestone. Ten mezi talenty řadí i Ricciarda a Kvjata.

Australana přitom hodnotí velmi dobře, nejen pokud jde o závodní umění. „Pokud bude mít (Ricciardo) jednou nehodu, a já doufám, že ne, pak se na své poslední cestě usměje i na kněze.“

Z aktuální špičky vyzdvihuje Ecclestone poslední dobou Hamiltona. Líbí se mu především jeho životní styl celebrity, kterým podle Ecclestona propaguje F1 více než třeba Vettel, který si soukromí chrání.

„Nemyslím si, že je někdo tak rychlý jako Lewis. Je to nejlepší mistr světa, protože se dostává k více lidem. Může navštívit většinu zemí bez týmového oblečení a lidé ho poznají. Nikoho dalšího takového neznám.“

Ecclestone: Rosberg a Vettel nejsou dobří pro byznys

Ecclestone: Rosberg a Vettel nejsou dobří pro byznys

Řeč přišla samozřejmě také na Alonsa. Na dotaz, zda si Ecclestone myslí, že Alonso ještě někdy získá titul, odpověděl stručně: „Ne.“

„Pokud by ale seděl v autě, které na to má, tak bych řekl ano,“ nechal si Ecclestone zadní vrátka.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Carlos Sainz předvedl formuli 1 v Limě

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10