Ecclestone: GP v New Jersey příští rok nebude, je to příliš brzy

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone přiznal v rozhovoru pro BBC, že se Velká cena Ameriky v New Jersey s největší pravděpodobností v příštím roce neuskuteční.
Ecclestone: GP v New Jersey příští rok nebude, je to příliš brzy

I když si New Jersey obstaralo smlouvu na formuli 1 s platností od roku 2013 a již zahájilo práce na novém okruhu, Bernie Ecclestone popírá, že by se závod v tomto americkém městě uskutečnil už v příštím roce. "Ne. Rozhodně ne," zněla jeho odpověď na otázku, zda se jezdci příští rok podívají i do New Jersey.

"Uvidíme. Potřebuju tam jet a ještě se na to jednou podívat. Podle toho, co jsem dosud viděl a podle toho, co se tam děje, si nejsem tak moc jistý jako oni. Pokud to dokážou dodělat a potvrdí nám, že to bude hotové, určitě se do kalendáře dostanou," ujišťuje Ecclestone.

"Myslím, že všichni chtějí, abychom tam byli, vypadá to, že všichni politici jsou šťastní. Domnívám se tedy, že z tohoto úhlu pohledu tam žádný problém není. Pokud to místo dodělají tak, jak chceme, poté nastane velký rozdíl. Ale nemyslím, že to dodělají."

Šéf formule 1 také popřel spekulace o tom, že by příští sezona měla čítat třiadvacet závodů. "Ne, v tuhle chvíli ne," řekl.

Okruh v New Jersey si byl po Velké ceně Kanady prohlédnout i dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel. "Ten okruh není v žádné části blízko dokončení, ale jak už jsem řekl, bude to skvělé," popisuje Němec své dojmy. "Myslím, že za rok toho můžete udělat spoustu. Je to přesně rok od té doby, co jsem byl naposledy v New Yorku. Stavěli tam Věž svobody na Manhattanu a už je skoro hotová," říká Vettel optimisticky.

Další článek: Lotus: Zítřejší teplo našemu autu sedne