Ecclestone: Formule 1 je skutečně v krizi, klidně roztrhám smlouvy

Bernie Ecclestone jedná. Svolal si média, sype si popel na hlavu a připouští, že je formule 1 v krizi.
Ecclestone: Formule 1 je skutečně v krizi, klidně roztrhám smlouvy

Ecclestone otevřeně řekl médiím, že nejrůznějších krizí už zde bylo hodně. Obvykle pojem krize zavedou média, ačkoliv to ve skutečnosti není tak horké. Pokud ale někdo popisuje současný stav jako krizi, má podle Ecclestoneho pravdu.

 

„Vím, co je špatně, ale nevím, jak to vyřešit.“

 

„Je zde mnoho peněz, které jsou asi distribuovány špatně a je to zřejmě moje chyba,“ cituje Ecclestoneho Auto Motor und Sport.

Šéfovi F1 vadí také vysoké náklady na letošní pohonné jednotky a vysoké náklady celkově. Současně s tím se přitom vedou debaty o rozmrazení vývoje pohonných jednotek v průběhu sezóny, což podle Mercedesu náklady ještě více zvýší. 

Ecclestone cítí, že situace je vážná. Dokonce měl říct, že je ochoten vzít všechny smlouvy s týmy a roztrhat je. Ihned ale dodává, že zde existují dva problémy: pravidla, které bude v současné době obtížné měnit a zejména zájmy velkých týmů. Ty by se musely vzdát části svých příjmů a omezit své výdaje. Pak by také on zřejmě nalil do přerozdělovací mašinérie více peněz.

„Nechci být v pozici, kdy jsem příliš silný, F1 zmizí a oni pak řeknou, že to bylo kvůli mě,“ dodává Ecclestone.

Další článek: Rovněž Ferrari zvažovalo start z boxů

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.