Ecclestone: Ferrari je formule 1 a to se nezmění

Šéf F1 doufá, že zvítězí zdravý rozum.
Bernie Ecclestone se znovu zastal Ferrari a zopakoval, že italská automobilka nemůže z formule 1 odejít, protože je její nedílnou součástí.

"Nejsem ten, kdo může hovořit o dokonalých svazcích," řekl v narážce na svůj rozvod Ecclestone pro Times, "ale tohle perfektní svazek je. Formule 1 je Ferrari a Ferrari je formule 1. Tak to prostě je a nic se na tom nezmění."

Italská automobilka v úterý oficiálně pohrozila, že pokud budou aplikována schválená pravidla, která zavádějí v roce 2010 dvě kategorie vozů, z formule 1 odejde. Dnes se k Italům oficiálně přidal Renault.

Ecclestone doufá, že se podaří v tomto sporu významně pokročit tento týden v pátek, kdy v Londýně proběhne jednání mezi týmy a prezidentem FIA Maxem Mosleym.

"Doufám, že zvítězí zdravý rozum, protože poslední, co bychom chtěli, je ztratit jakoukoliv automobilku nebo tým, které v současnosti ve formuli 1 jsou," řekl.
Další článek: Odchodem z formule 1 oficiálně pohrozil také Renault

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.