Ecclestone: Doufal jsem, že letos získá titul Alonso

Bernie Ecclestone přiznal, že o favoritovi pro letošní sezonu měl jasno. Byl jím Fernando Alonso. Rád by jej opět viděl vítězit a věří, že se nezdary z posledních let nikterak nepodepíšou na jeho motivaci.
Ecclestone: Doufal jsem, že letos získá titul Alonso

Alonso v sezoně 2010 přestoupil k Ferrari v naději, že u italské stáje rozšíří sbírku svých jezdeckých titulů. Od té doby již uplynuly čtyři roky, kýžené úspěchy však stále nepřicházejí.     

“Lidé si myslí, že jméno Ferrari je dost na to, abyste vyhrávali, ale… Nevím, jestli je problémem Ferrari, nebo Alonso,“ nechal se slyšet Bernie Ecclestone v rozhovoru pro španělský deník Marca.

“Doufám, že neztratil nic ze svého nadšení, které měl. Problém je, že pokud nevěří tomu, že mu tým může dát vůz, jaký chce, tak může ztratit svoje nadšení.“

V posledních čtyřech letech se z titulu mistra světa pokaždé radoval Sebastian Vettel na red bullu, přičemž Alonso skončil třikrát druhý a jednou čtvrtý. Na dotaz, jak by oba závodníky porovnal, odpověděl šéf formule 1 následovně: “Jsou odlišní. Odlišní jako jezdci a odlišní jako lidé, takže je nemůžete srovnávat. Záleží na tom, kterého z nich máte rád. Mám hodně rád Alonsa a mám rád Vettela. Sebastian je lidem nejblíže.“

Nakonec to byl však pilot Ferrari, kterému Ecclestone během letošní sezony držel palce nejvíce. “Fernando je vítěz. Chci ho vidět vyhrávat. Doufal jsem, že letos získá titul on, abych byl upřímný,“ dodal.  

Další článek: Gunnar Nilsson v boji s rakovinou podlehl, jeho nadace žije dál

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00