Ecclestone: Doufal jsem, že letos získá titul Alonso

Bernie Ecclestone přiznal, že o favoritovi pro letošní sezonu měl jasno. Byl jím Fernando Alonso. Rád by jej opět viděl vítězit a věří, že se nezdary z posledních let nikterak nepodepíšou na jeho motivaci.
Ecclestone: Doufal jsem, že letos získá titul Alonso

Alonso v sezoně 2010 přestoupil k Ferrari v naději, že u italské stáje rozšíří sbírku svých jezdeckých titulů. Od té doby již uplynuly čtyři roky, kýžené úspěchy však stále nepřicházejí.     

“Lidé si myslí, že jméno Ferrari je dost na to, abyste vyhrávali, ale… Nevím, jestli je problémem Ferrari, nebo Alonso,“ nechal se slyšet Bernie Ecclestone v rozhovoru pro španělský deník Marca.

“Doufám, že neztratil nic ze svého nadšení, které měl. Problém je, že pokud nevěří tomu, že mu tým může dát vůz, jaký chce, tak může ztratit svoje nadšení.“

V posledních čtyřech letech se z titulu mistra světa pokaždé radoval Sebastian Vettel na red bullu, přičemž Alonso skončil třikrát druhý a jednou čtvrtý. Na dotaz, jak by oba závodníky porovnal, odpověděl šéf formule 1 následovně: “Jsou odlišní. Odlišní jako jezdci a odlišní jako lidé, takže je nemůžete srovnávat. Záleží na tom, kterého z nich máte rád. Mám hodně rád Alonsa a mám rád Vettela. Sebastian je lidem nejblíže.“

Nakonec to byl však pilot Ferrari, kterému Ecclestone během letošní sezony držel palce nejvíce. “Fernando je vítěz. Chci ho vidět vyhrávat. Doufal jsem, že letos získá titul on, abych byl upřímný,“ dodal.  

Další článek: Gunnar Nilsson v boji s rakovinou podlehl, jeho nadace žije dál

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00