Ecclestone doufá v prodloužení smlouvy s Tureckem, Bahrajn má čas

Bernie Ecclestone by navzdory vyjádření tureckých představitelů chtěl pokračování formule 1 v Istanbulu. Turci ale odmítají platit zvýšenou sazbu.
Ecclestone doufá v prodloužení smlouvy s Tureckem, Bahrajn má čas

Turecku vyprší současný kontrakt na Grand Prix letos. Podle nové smlouvy, kterou jim Bernie Ecclestone nabídl, by měli ročně platit dvakrát víc než doposud, tedy 26 miliónů dolarů. To nechtějí, a proto říkají, že se závod příští rok u nich nepojede.

"Závod přináší městu velkou návštěvnost, obchody a publicitu. Jsem zklamaný a doufám, že se dohodneme," řekl v reakci na vyjádření tureckých představitelů Bernie Ecclestone pro Express.

Z kalendáře formule 1 bude ale v každém případě muset na konci letošní sezóny vypadnout jeden závod, protože počet 20 Grand Prix nechce nikdo překročit a příští rok se seriál vrátí do USA.

Ecclestone stejně tak věří, že se ještě letos pojede Grand Prix Bahrajnu, která byla na začátku sezóny odvolána kvůli nepokojům. FIA sice dala Bahrajncům čas do konce dubna, aby závazně řekli, jestli dokáží závod uspořádat v náhradním termínu, ale šéf formule 1 tvrdí, že času je víc.

"Musíme chvíli počkat, abychom zjistili, jakého pokroku dosáhli," uvedl pro Reuters. "Myslím, že by nám to stačilo (vědět) začátkem června nebo tak nějak. Situace se může změnit během pár týdnů, takže nevíte. Najednou může být za měsíc mír, oni rádi závod uspořádají a my tam rádi přijedeme."

Na Ecclestona se v minulých dnech obrátili bahrajnští aktivisté s prosbou, aby se závod neuskutečnil, dokud nebude v Bahrajnu nastolena demokracie.

Další článek: Fernandes připustil přejmenování týmu, ale raději by si ponechal Lotus

Témata článku: ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února